skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
30/11/2011

Latvijai uzlabos ES finansējuma saņemšanas nosacījumus

Jāpalielina ES līdzfinansējums reģionālās attīstības projektiem krīzes skartajās valstīs — Latvijā, Grieķijā, Īrijā, Portugāle, Rumānijā, un Ungārijā. Īslaicīgi palielinot ES līdzfinansējumu līdz 95%, Parlaments palīdzēs atgūties reģioniem, ko visvairāk skārusi krīze. Līdzfinansējumu palielinās konkrētiem, mērķtiecīgi izvēlētiem projektiem, nepalielinot attiecīgajai valstij piešķirto strukturālā finansējuma kopējo apjomu.

Ar likumdošanas rezolūciju, ko sagatavojusi deputāte Danuta Hübner (EPP, PL), Parlaments atbalsta regulu, ar kuru palielina ES līdzfinansējumu reģionālajos projektos konkrētās valstīs, kam piešķirta ES finanšu palīdzība, bet kas nespēj segt vajadzīgās pašu iemaksas. Deputāti vēlas, lai uzlabotie finansējuma saņemšanas nosacījumi stātos spēkā pēc iespējas ātrāk un tādējādi varētu spert izlēmīgu soli krīzes pārvarēšanai reālajā ekonomikā un darba tirgū.

Sešu minēto dalībvalstu iemaksu samazinājums būs spēkā līdz 2013. gada beigām. Ar attiecīgo regulu nepalielinās kopējo ES finansējumu reģioniem attiecīgajās valstīs, bet gan koncentrēs finansējumu uz dažiem projektiem, kas vērsti uz izaugsmi, nodarbinātību un konkurētspējas palielināšanu.

Balsojums: ceturtdien, 1. decembrī
Procedūra: koplēmums (1. lasījums)

Saites

- Rezolūcijas projekts par finanšu pārvaldību dalībvalstīm ar finanšu stabilitātes grūtībām -

šeit- Paziņojums presei par balsojumu komitejā 14.11.2011 (angļu valodā) - šeit- Rezolūcijas sagatavotāja Danuta Hübner (EPP, PL) - šeitLikumdošanas observatorija - šeit

Kontakti:
Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)