skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
13/10/2011

Diskusija par Eirozonas krīzes risinājumiem

Parlamenta debates pirms gaidāmās Eiropadomes sanāksmes bija saspringtas. Komisijas priekšsēdētājs Barrozu sniedza pārskatu par "vadlīnijām stabilitātes un izaugsmes nodrošināšanai", cita starpā norādot uz banku rekapitalizāciju Eiropas Savienībā un turpmākiem ekonomikas pārvaldības uzlabojumiem. Atsevišķi deputāti pauda atzinību par plānu kopumā, citu viedoklis bija, ka tam trūkst ambīciju vai uzdeva jautājumus par to, kā plānots veikt rekapitalizācijas procesu.

Joseph Daul (EPP, Francija): "Es apsveicu Barrozu plānu. Mums jābeidz problēmas risināt atsevišķi - pilienu pa pilienam, - ir pienācis ķerties tām klāt ar ambiciozāku pieeju."
Martin Schulz (S&D, Vācija):"Pirms trim gadiem zinājām, kas mums ar bankām jādara, bet neko nedarījām. Ja nodokļu maksātājiem jāgalvo par bankām, tad bankām jābūt valsts pakļautībā."
Guy Verhofstadt (ALDE, Belģija): "Banku rekapitalizācijai jānotiek saskaņā ar Eiropas un nacionāliem plāniem. Mums nepieciešams ieviest eiroobligācijas pēc iespējas ātrāk un jāvienojas par lēmumu pieņemšanas procesa izmaiņām glābšanas pasākumu līdzekļiem.
Rebecca Harms (Zaļie, Vācija): "Pirms veikt banku rekapitalizāciju, vispirms jāizvērtē šī procesa izmaksas. Ja veicam banku rekapitalizāciju, tad tām jāpārtrauc sava bonusu un atlīdzību prakse."
Jan Zahradil (ECR, Čehija): "Risinājums ir ne tikai rekapitalizācija un Eiropa, bet jāskatās arī uz gadījumiem, kad notiek bankroti un saistību nepildīšana."
Lothar Bisky (GUE/NGL, Vācija): "Problēma ir tāda, ka mums būs jācīnās, lai īstenotu Barrozu priekšlikumus. Turklāt, tie tiešā veidā attiecas uz iedzīvotājiem, bet nevis tiem, kas radījuši krīzi"
Nigel Farrage (EFD, Apvienotā Karaliste): "Mēģinājums glābt eiro ir milzīga Ponzi shēma (finanšu piramīda)
Saites:
Plenārsesijas debašu ierakstu var skatīt Multimediju bibliotēkā -

šeit

Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)