skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
15/02/2012

Papildus eiroobligācijām nepieciešami citi finanšu instrumenti

Eiroobligācijas nodrošinās eiro zonas stabilitāti vidējā termiņā bet vienīgi tad, ja tiks atrisinātas atlikušās problēmas saistībā ar to veidošanu, norāda Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Vienlaikus nekavējoties vajadzīgi citi finanšu instrumenti, lai risinātu neatliekamās problēmas, piemēram, pēc Vācijas Ekonomikas ekspertu padomes ierosinājuma izveidojot eiro zonas glābšanas fondu.

Otrdienas plenārsesijā deputāti uzdeva jautājumus Komisijai par to, kādus viedokļus tā saņēmusi, apspriežot zaļo grāmatu par "stabilitātes obligāciju" ieviešanu.

Zaļā grāmata atstāj neatbildētus jautājumus
Rezolūcijā atzinīgi vērtēta Komisijas zaļā grāmata, tomēr uzsvērts, ka daži aspekti vēl jāizstrādā. Tas īpaši attiecas uz konkrētiem risinājumiem morālā kaitējuma problēmām, kā arī to, kā sistēmu darīt pievilcīgu dalībvalstīm ar AAA kredītreitingu un dalībvalstīm ar ievērojamām likviditātes problēmām.

Eiroobligācijas —eiro zonas ilgam mūžam
Rezolūcijā norādīts, ka eiroobligācijas neatrisinās pašreizējās problēmas, tomēr tās ir svarīgs priekšnoteikums eiro zonas vidējā termiņa stabilitātei. Kopīgai obligāciju emisijai ir vajadzīga ciešāka fiskālā koordinācija ar mērķi uzlabot ekonomisko pārvaldību un ekonomisko izaugsmi, uzsver deputāti.

Rezolūcijā Parlaments aicina Komisiju steidzami iesniegt priekšlikumus "pašreizējās valsts parādu krīzes galīgam risinājumam, piemēram, par Eiropas glābšanas paktu, ko ir ierosinājusi Vācijas Ekonomikas ekspertu padome (...),  Eiropas Stabilizācijas mehānisma līguma pilnīgu izstrādi un ratificēšanu, eiro obligācijām, kā arī par valstu parādu vērtspapīru emisijas kopīgu pārvaldīšanu".

Turpmākie soļi
Ekonomikas un monetāro lietu komiteja gatavo pašiniciatīvas rezolūciju, par kuru atbildīga deputāte Silvijas Golāra (ALDE, FR). Rezolūcijā sīkāk izklāstīs Parlamenta viedokli par Komisijas zaļo grāmatu.
  
Saites

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (klikšķināt 15.02.2011)Debašu videoieraksts (klikšķināt 14.02.2011)

Kontakti medijiem Latvijā:
Iveta ĶELPE
iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)

Kontakti medijiem Briselē:
Agnese KRIVADE
+32 2 2843562 (Brisele)
+32 498983983 (Mob.)