skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
22/02/2012

Atbalsta ACTA izvērtēšanu ES Tiesā

Deputāts Deivids Martins, kas virza ACTA jautājuma izskatīšanu EP, šodien pauda atbalstu Eiropas Komisijas lēmumam iesniegt to ES Tiesā, lai izvērtētu atbilstību ES tiesību normām, un īpaši fundamentālajām tiesībām un brīvībām saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienību.

Deivids Martins (S&D, Apvienotā Karaliste) - kas virza Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA)) izskatīšanu Eiropas Parlamentā uzsver, joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu par ACTA un tās reālo ietekmi uz iedzīvotājiem un interneta brīvības principiem.

Šī gada 29. februārī, no plkst. 18:00 - 19:00 (pēc Latvijas laika), Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komitejā notiks pirmā ACTA izskatīšanas sēde.

Savukārt 1. martā tiks rīkota noklausīšanās, kurā EP deputāti, akadēmiskās vides pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un ES amatpersonas apspriedīs ACTA iespējamās priekšrocības un trūkumus.
Pēc noklausīšanās notiks preses konference.

"Parlaments jau ilgāku laiku ir pieprasījis lielāku skaidrību, un vairākām EP komitejām būs jāsniedz izvērtējums. Tiesas atzinums būs labs pamatojums, lai izvērtētu ietekmi uz fundamentālajām tiesībām un brīvībām. Taču nepieciešamas arī atklātas politiskas debates Eiropas Parlamentā par ACTA paredzētajiem pasākumiem un to ietekmi. Mums jānodrošina līdzsvars starp intelektuālā īpašuma tiesībām, kas ir Eiropas ekonomikas pamats, un indivīda tiesībām un brīvībām," uzsvēra D.Martins.

Saites

Debatēm varēs sekot līdzi EP Live
 
EP informācija par ACTA
 
Informācija par EP Starptautiskās tirdzniecības komiteju

Informāciju sagatavoja:
Iveta Ķelpe
EPIB preses nodaļas vadītāja
Tālr. 67085468
E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu