skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
19/01/2012

Deputāti ar Dānijas premjerministri diskutē par nākamajām prioritātēm

Trešdien no rīta Dānijas premjerministre Helle Torninga-Šmita iepazīstināja Parlamentu ar Dānijas prezidentūras sešu mēnešu programmu "Eiropa darbībā". Lielākā daļa deputātu izteica savu atbalstu un mudināja premjeri uz stingru nostāju jautājumos, kas saistīti ar finanšu krīzes pārvarēšanu.

Helle Torninga-Šmita runāja par Dānijas programmas prioritātēm — budžeta disciplīnu, izaugsmi un darbavietu radīšanu, videi draudzīgu politiku, iedzīvotāju drošību un Eiropas ietekmes pastiprināšanu pasaulē. "Ceļš laukā no krīzes ved caur Savienības pastiprināšanu, ne vājināšanu", viņa uzsvēra.

Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu piebilda: ja netiks īstenoti pasākumi, ar ko Komisija iepazīstināja oktobrī, "mūsu cerības uz izaugsmi būs veltas".

Deputātu kritika un ierosinājumi

Joseph Daul (EPP, Francija) Torningai-Šmitai teica: "Jūsu prezidentūrai ir jābūt politiskai", jo "laiks, kurā mēs dzīvojam, uzliek Eiropas dalībvalstīm ne tikai pienākumus eļļot riteņus vai būvēt tiltus, bet kļūt par nopietniem spēlētājiem ar stingru mugurkaulu".

"Mums uzkundzējušies finanšu tirgi un kredītreitinga aģentūras, kas ietekmē Eiropu daudz vairāk nekā mēs paši to spējam", teica Hannes Swoboda (S&D, Austrija). Viņš kritizēja arī topošo starpvaldību fiskālo nolīgumu.

"Aģentūras Standard and Poor's viedoklis patiesībā ir pareizs", teica Guy Verhofstadt  (ALDE, Beļģija) un "Eiropas vadītājiem vajadzētu lasīt viņu ziņojumus". Risinājums, viņš uzsvēra, ir, "kā to zina ikviens, stabilitātes obligācijas vai kopīgās obligācijas, vienalga, kā mēs tās saucam".

Runājot "zaļo" vārdā, Rebecca Harms (Greens-EFA, Vācija) atzinīgi vērtēja premjerministres "kritisko attieksmi" pret Eiro paktu, kas paredz izslēgt no spēles gan Eiropas Parlamentu, gan dalībvalstu parlamentus. Deputāte atzinīgi vērtēja prezidentūras zaļos pārliecību un aicināja ieviest eiroobligācijas, rīkojoties "uz karstām pēdām".

Martin Callanan (ECR, Apvienotā Karaliste) pateicās ministru prezidentei par godīgo vērtējumu, ka "finanšu darījumu nodoklis kaitētu Eiropas ekonomikai" un pauda cerību, ka prezidentvalsts noraidīs "kopīgu uzņēmumu nodokļu bāzi" un tā vietā stimulēs "izaugsmi un iekšējo tirgu".

Søren Bo Søndergaard (GUE, Dānija) ironizēja, ka prezidentūras programma izskatās tā, it kā tās autori būtu Merkozī. "Vairs nekādus ES uzspiestus taupības pasākumus", viņš teica. "Mums vajadzīgas jaunas darbavietas un vispārējās labklājības uzlabošana".

Morten Messerschmidt (EFD, Dānija), salīdzināja premjerministri ar Eiropas Savienību — tām abām vienlīdz trūkstot "sabiedrības atbalsta". Viņš mudināja Torningu-Šmitu "pārcelties uz Briseli vai Strasbūru", jo tas "mazinās postu, ko jūs nodarāt saviem iedzīvotājiem".


Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)