skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Izsludina konkursu koriem "Eiropas dziesma"

No 1.marta līdz 23.aprīlim Latvijas kori, kuru sastāvā darbojas dažādu paaudžu dalībnieki, ir aicināti piedalīties konkursā "Eiropas dziesma", piesakot kādu Eiropas Savienības valsti vai tautu raksturojošu folkloras vai populāru dziesmu. Uzvarētāji balvā saņems ieraksta iespēju profesionālā studijā Rīgā.

   Konkursu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs ES pasludinātā "Eiropas Aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gada" ietvaros, kura galvenais uzdevums ir veicināt pasākumus, kas palīdz cīnīties pret diskrimināciju, kas saistīta ar vecumu, kā arī pārvarēt ar to saistītos stereotipus.

Konkursā aicināti piedalīties koru kolektīvi ar dažādu paaudžu dalībniekiem. Koriem jāiesniedz Eiropas Savienības valsti vai tautu raksturojošu folkloras vai populāru dziesmu, kas tiek izpildīta a cappella vai pavadījumā izmantojot akustiskos instrumentus. Pieteikumus kori varēs iesniegt vai nu elektroniski, vai nogādājot ierakstu EP Informācijas birojā Rīgā.

Vērtēšana
Visi interesenti varēs noklausīties un arī nobalsot par sev tīkamāko dziesmu Eiropas Parlamenta Informācijas biroja mājas lapā www.europarl.lv

Iesūtītās dziesmas izvērtēs žūrija, kuras sastāvā būs nozares profesionāļi - Ints Teterovskis, jauniešu kora "Balsis" mākslinieciskais vadītājs, dziesmusvētku virsdiriģents un Lauris Goss, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra koru un vokālo ansambļu eksperts, kā arī nevalstiskās organizācijas pārstāvis. Izvērtējot pieteikumus, žūrija būs informēta par interneta balsojumu rezultātiem.

2.maijā Žūrijas komisija paziņos, kuri koru kolektīvi tiks izvirzīti galvenajai balvai un tiks uzaicināti piedalīties finālā 12.maijā ES dārza svētkos Rīgā, kur arī paziņos galīgo uzvarētāju.


Balva
Koris - uzvarētājs saņems iespēju ierakstīt sava kora kolektīva dziesmas (ieskaitot konkursa dziesmu) profesionālā studijā Rīgā (līdz 6 stundām).

Informāciju sagatavoja:
Iveta Ķelpe
EPIB preses nodaļas vadītāja
Tālr. 67085468
E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu