skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
15/03/2012

Aicina Putinu iesaistīties dialogā ar protestētājiem

Parlaments pauž asu kritiku par trūkumiem un pārkāpumiem 4.marta Krievijas prezidenta vēlēšanu sagatavošanā un norisē. Ceturtdien pieņemtā rezolūcijā deputāti aicina Vladimiru Putinu atteikties no naidīgiem izteikumiem, kas vērsti pret protestētājiem, un iesaistīties ar viņiem patiesā dialogā, lai apspriestu valsts nākotni.

Rezolūcijā paustas bažas par Krievijā vērojamām tendencēm attiecībā uz cilvēktiesību ievērošanu un aizsardzību, kā arī vispārpieņemtu demokrātisku principu, vēlēšanu normu un prakses ievērošanu.

Kritika par vēlēšanu procesu
Parlaments norāda, ka vēlētājiem bija ierobežota izvēle un aicina veikt visaptverošu un pārredzamu atklāto pārkāpumu analīzi, lai nostiprinātu demokrātiskos noteikumus nākamajām vēlēšanām. Rezolūcijā norādīts, ka EDSO Demokrātisku iestāžu un cilvēktiesību biroja, EDSO Parlamentārās asamblejas un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas kopīgajā paziņojumā par sākotnējiem konstatējumiem un secinājumiem ir teikts, ka vēlēšanu process bijis organizēts tā, lai viens kandidāts gūtu ievērojamas priekšrocības, proti, ir bijuši trūkumi kandidātu reģistrācijas procesā, nevienlīdzīgs un neobjektīvs atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos un valsts līdzekļi izmantoti viena kandidāta atbalstīšanai.

Nepieciešamas reformas
Deputāti aicina prezidentu Dmitriju Medvedjevu pāriet no vārdiem pie darbiem un nodrošināt, ka tiek īstenotas nepieciešamās politiskās sistēmas reformas. Viņi arī sagaida, ka jaunais Krievijas prezidents Vladimirs Putins būs gatavs šīs reformas turpināt, tostarp veikt tik ļoti nepieciešamo politisko partiju reģistrācijas noteikumu vienkāršošanu.

Rezolūcijā pausts aicinājums visām iesaistītajām pusēm Krievijā pirms jaunā prezidenta inaugurācijas vienoties par visaptverošām reformām. Deputāti sagaida, ka jaunievēlētais prezidents V.Putins, Krievijas iestādes un politiskās partijas, kas ir pārstāvētas Valsts domē, iesaistīsies konstruktīvā dialogā ar protestētājiem, lai apspriestu valsts nākotni.

Parlaments aicina dažādas Krievijas demokrātiskās opozīcijas grupas apvienoties ciešākai sadarbībai politisko reformu īstenošanai, tādējādi nodrošinot Krievijas iedzīvotājiem alternatīvas - politisko konkurenci un plurālismu.

Saites

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (izvēlēties15.03.2012) - šeitDebašu video ieraksts (izvēlēties14.03.2012) - šeitPreses relīze par Krievijas vēlēšanu likumu - šeit

Kontakti: Iveta ĶELPE
iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)