skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
14/05/2012

14.maijā diskutēs par ACTA autortiesību un blakustiesību jautājumiem

14.maijā Ekonomikas ministrija un Kultūras ministrija sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā organizē semināru - paneļa diskusiju par Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma autortiesību un blakustiesību aspektiem.

Diskusijās līdzās valsts institūciju pārstāvjiem no Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas piedalīsies sabiedrībā plaši zināmi nozares eksperti, autortiesību īpašnieki un to interešu pārstāvji kā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) izpilddirektore Ieva Platpere, mūziķis Kārlis Būmeisters, Zvērinātu advokātu biroja Raidla Lejiņš & Norcous partnere Ingrīda Kariņa-Bērziņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs Uldis Zariņš, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas eksperts Aivars Kreilis, Pirātu biedrības aktīvists, programmētājs, nolīguma protesta akcijas rīkotājs Danko Aleksejevs, kā arī Latvijas Mūzikas producentu apvienības (LaMPA) un SIA "Mikrofona ieraksti" valdes priekšsēdētāja, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības LaIPA valdes locekle Elita Mīlgrāve.

Diskusijas plānota par nolīgumā ietvertiem autortiesību un blakustiesību jautājumiem, t.sk. šo tiesību aizsardzību, tiesību īpašnieku iespējām pieprasīt informāciju par to tiesību pārkāpumiem, kā arī lietotāju tiesībām un pienākumiem.
Semināru vadīs Kultūras ministrijas vadošie eksperti autortiesību un blakustiesību jautājumos Rihards Gulbis un Ilona Tomsone.

Seminārs - paneļa diskusija notiks š.g. 14.maijā, Rīgā, Eiropas Savienības mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2. stāva Konferenču zālē) plkst. 11:00-12:30.

Sīkāka informācija par nolīguma mērķi, tā saturu un atbilstību Eiropas Savienības un Latvijas tiesību aktiem pieejama:
- Ekonomikas ministrijas mājas lapas sadaļā:

Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgums Eiropas Parlamenta informācijā