skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
24/05/2012

Parlaments stingri nosoda homofobiju Eiropas tiesību aktos un ielās

ES dalībvalstīm ir jākļūst par paraugu homofobijas apkarošanā, uzsver Parlaments ar pārliecinošu vairākumu pieņemtajā rezolūcijā, kurā nosoda homofobiskus tiesību aktus un homofobijas izraisītu vardarbību un aicina ES dalībvalstis izskatīt iespēju ļaut homoseksuālistiem, biseksuāļiem un transpersonām slēgt reģistrētas partnerattiecības vai laulību.

Eiropas valstīm, arī tās, kas nav ES dalībvalstis, kā Krievijai, Ukrainai un Moldovai, jānodrošina aizsardzība pret naidīgiem izteikumiem un vardarbības, un jānodrošina cilvēkiem, kas dzīvo viendzimuma partnerattiecībās, tāda pati cieņa kā citiem sabiedrības locekļiem, norādīts rezolūcijā, ko iesniegušas EPP, S&D, ALDE, Zaļo/EFA un GUE/NGL politiskās grupas un kas pieņemta ar 430 balsīm par, 105 pret un 59 atturoties.

ES dalībvalstīm jākļūst par paraugu
Parlaments "stingri nosoda jebkādu diskrimināciju dzimumorientācijas vai dzimumidentitātes dēļ un pauž dziļu nožēlu par to, ka Eiropas Savienībā lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu pamattiesības ne vienmēr tiek pilnībā ievērotas".

Deputāti pauž bažas par nesenajiem notikumiem, kas ierobežojuši vārda un pulcēšanās brīvību, balstoties uz nepareiziem pieņēmumiem par homoseksualitāti un dzimuma maiņu un uzskata, ka ES dalībvalstīm ir jārāda piemērs pamattiesību piemērošanā un aizsardzībā Eiropā.

Rezolūcijā deputāti aplūko vairākus piemērus par tiesību aktiem vai lēmumiem, kas pieņemti vai izskatīti sešās valstīs — Krievijā, Ukrainā, Moldovā, Lietuvā, Latvijā un Ungārijā.

Deputāti arī pauž nožēlu, ka minētie tiesību akti homofobiju un dažkārt arī vardarbību padara likumīgu, un ka tiesību aktus izmanto, lai arestētu iedzīvotājus un piemērotu viņiem naudassodus, vēršoties arī pret heteroseksuāliem iedzīvotājiem, kas pauž atbalstu lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām vai ir iecietīgi pret viņiem.

Tiesības uz kopdzīvi, partnerattiecībām vai laulību
Deputāti uzskata, ka minēto iedzīvotāju "pamattiesības tiks vairāk aizsargātas, ja šiem cilvēkiem būs pieejamas tādas likumīgas iespējas kā kopdzīve, reģistrētas partnerattiecības vai laulība", un aicina tās dalībvalstis, kas pašlaik nenodrošina šīs iespējas, apsvērt šādu rīcību.
Aicina Komisiju un dalībvalstis nodrošināt "ierosināt pasākumus, lai civilstāvokļa dokumentu spēkā esamība tiktu savstarpēji atzīta, pamatojoties uz savstarpējās atzīšanas principu".

Nosodījums vardarbībai Sanktpēterburgā un Kijevā
Deputāti nosoda homofobisko vardarbību un draudus Sanktpēterburgā un Kijevā šā gada maijā. Viņi atgādina, ka ES nolīgumos ar trešām valstīm ir iestrādāti nosacījumi par pamattiesību ievērošanu.

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (klikšķināt uz 24.05.2012)Debašu videoieraksts (klikšķināt uz 23.05.2012) Eiropas Parlamenta iniciatīvas grupa par lezbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesībām Grafiskā ilustrācija: homofobija Eiropā

Kontakti: Iveta ĶELPE
iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)