skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
10/05/2012

Jāsniedz ES atbalsts reģionālajām lidostām

Šodien pieņemtajā rezolūcijā Parlaments uzsver, ka ES aviācijas politikā jāpievērš īpaša uzmanība reģionālo lidostu vajadzībām. Reģionālās lidostas jāiekļauj Eiropas transporta tīklos, lai stimulētu reģionālo attīstību un mazinātu gaisa satiksmes pārslodzi centrālajās lidostās.

Reģionālās lidostas ir būtiskas ES teritoriālajai kohēzijai un ekonomiskās darbības dažādošanai, īpaši reģionos, kur nav pietiekami attīstīti citu transporta veidi, uzsvērts rezolūcijā. Tās piesaista uzņēmējus, popularizē reģionus tūristiem un uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

"Tomēr krīze ir ievērojami skārusi reģionālās lidostas", debatēs pirms balsojuma uzsvēra par rezolūciju atbildīgais deputāts Philip Bradbourn (ECR, UK). Tās pašlaik "izstumtas no tirgus, tādējādi palielinot lielo lidostu un lidsabiedrību varu, tāpēc patērētājiem ir daudz mazāka izvēle un jāmaksā augstākas cenas. Tas jārisina, likvidējot ekonomiskās barjeras un uzsverot mazo lidostu nozīmi transporta tīklos", viņš teica. Deputāts aicina Komisiju paātrināt darbu pie "Eiropas vienotās gaisa telpas" iniciatīvas, veidojot tīklu, kurā reģionālās lidostas varētu palīdzēt lielajām lidostām risināt "lidmašīnu sastrēgumu" problēmas.

Reģionālo lidostu integrēšana Eiropas transporta tīklos veicinātu privātā finansējuma piesaisti un mudinātu dalībvalstis veikt ieguldījumus sauszemes savienojumu uzlabošanā, īpaši attiecībā uz ātrvilcieniem, uzsver deputāti.

Deputāti rezolūcija aicina paredzēt noteikumus, lai zemo cenu lidsabiedrības nevarētu uzspiest savus noteikumus reģionālajām lidostām vai to pasažieriem. Vajadzētu aizliegt arī bagāžas svara pārbaudes pie ieejas lidmašīnā, jo tas attur ceļotājus no preču iegādes lidostā, uzsver deputāti un atzinīgi vērtē Spānijas lēmumu aizliegt minēto praksi, jo tā kavē vietējo uzņēmēju darbību. Deputāti norāda, ka lidsabiedrībām jāparedz vienoti maksimālā svara ierobežojumi. Vajadzētu noteikt arī cenu griestus piemaksām par bagāžas svara pārsniegšanu, piebilst deputāti.

Procedūra: nesaistoša rezolūcija

Pieņemtais teksts (klikšķināt uz 10.05.2012)Debašu videoieraksts (klikšķināt uz 09.05.2012) Philip Bradbourn (ECR, UK) profils Likumdošanas observatorijas fails

Kontakti: Iveta ĶELPE
iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)