skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Te nu mēs esam - abi ar savu gudrību!

Ar daudziem radošiem pieteikumiem noslēdzies fotogrāfiju-stāstu konkurss "Paaudžu solidaritāte". Eiropas Parlamenta Informācijas biroja konkurss aktualizēja Eiropas Aktīvo vecumdienu un paaudžu solidaritātes gadu. 1.decembrī visi interesenti laipni aicināti uz konkursā iesūtīto labāko darbu izstādi ES mājā!

Konkursā iesniegti 28 fotogrāfijas un stāsti par divu vai vairāk paaudžu sadarbību. Visi pieteikumi tika publicēti solidaritate.delfi.lv mājaslapā. No konkursā iesniegtajiem darbiem žūrija, kuras sastāvā bija Eiropas Parlamenta deputāti Roberts Zīle un Kārlis Šadurskis, kā arī profesionāli fotogrāfi, noteica sešus labākos — Reinis Mačs, Aelita Punkstiņa kopā ar Agnesi Timofejevu, Anija Krauze ar Sindiju Ansbergu, Anta Nikonova, Anna Gostraja un Edmunds Kadakovskis. Žūrijas vērtējumā ņemts vērā arī interneta balsojums.

Pirmo vietu ieguvis Reinis Mačs ar darbu "Korelācija". "Lai darbi ritētu uz priekšu raženi, ir jāapvieno gan vecākā gadagājuma ļaužu pieredze, gan jauniešu straujums," — savās fotogrāfijās un esejā Reinis stāsta par īpašo saikni starp sevi un savu vecotēvu un viņa aizraujošiem stāstiem par laikiem, "kad es vēl biju jauns puika".

Otro vietu ieguva Aelitas Punkstiņas un Agneses Timofejevs kopīgais darbs. Ģimenes mājā kopā dzīvo četras paaudzes. Tāds ir arī iesniegtā darba nosaukums — "Te nu mēs esam - abi ar savu gudrību!" Konkursam iesniegtajā darbā aprakstīta nesteidzīgā un aizraujošā saruna, kāda iespējama vien ar vecomāti, kurai ir laiks pamanīt rudeni, uzklausīt un vel arī izstāstīt par dzīvi, kāda tā bija.

Trešajā vietā ierindojās Anijas Krauzes un Sindijas Ansbergas kopīgais darbs "Kopā roku rokā". Stāsts ir par sportiskajām aktivitātēm, konkrēti sieviešu volejbolu, kas kalpo kā vienojošs elements starp jaunāko un vecāko paaudzi. "Vēlamies popularizēt un iedrošināt saplūst dažādu paaudžu cilvēkus kopīgās aktivitātēs, jo prieks, kuru gūstam nodarbojoties ar patīkamo un lietderīgo vienlaicīgi ir neizmērojams. Vienkārši meklēt iespēju, palīdzēt sev un tuvākajiem. Mēs uzskatāmi parādam to, ka varam būt saliedēti," sava esejā raksta Anija un Sindija. "Mēs veidojam daļu no mūsu ikdienas un arī sabiedrību mums apkārt!"

Labākos darbus būs iespējam apskatīt izstādē ES mājā (1st.) Rīgā, kura tiks atklāta 1.decembrī plkst. 11:00

Konkursam iesniegtie darbi