skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Rīgā bez maksas izrādīs trīs filmas “Vesterns”, “120 sitieni minūtē” un “Sāmu asinis”

12/10/2017

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas  šogad pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu. Filmu bezmaksas seansi notiks Rīgā, kino „Splendid Palace” (Elizabetes iela 61):
22. oktobrī plkst. 18:30 “Vesterns”,
23. oktobrī plkst. 18:30 “120 sitieni minūtē”,
24. oktobrī plkst. 18:30 “Sāmu asinis”.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūdzam sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu, norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

 

 .

“Vesterns (WESTERN)

Filmas apraksts: Vācu strādnieku grupa sāk celtniecības darbus robežreģionā starp Bulgāriju un Grieķiju. Tālā zeme un tās elpu aizraujošās ainavas atmodina vīru vēlmi pēc piedzīvojumiem, taču viņi arī tiek konfrontēti ar pašu aizspriedumiem un neuzticēšanos valodas barjeras un kultūru atšķirību dēļ. Šī situācija drīz kļūst par fonu viņu sacensībai par ciemata iedzīvotāju atzinību un labvēlību.

Valstis: Vācija, Bulgārija, Austrija

Režisore: Valeska Grizebaha

Ilgums: 119 min.

 .

“120 sitieni minūtē” (120 BATTEMENTS PAR MINUTE)

Filmas apraksts: Parīze, pagājušā gadsimta 90. gadu sākums: jaunu aktīvistu grupa izmisīgi cenšas atrast zāles pret nezināmu nāvējošu slimību. Viņi ielaužas farmācijas laboratorijās, kurās glabājas iespējamās zāles. Viņi dara visu iespējamo ar cerību, ka tas izglābs gan viņu, gan nākamo paaudžu dzīvību.

Šī filma ieguvusi Kannu kinofestivāla apbalvojumus četrās no piecām nominācijām.

Valstis: Francija

Režisors: Robēns Kampijo

Ilgums: 144 min.

 .

“Sāmu asinis” (SAMEBLOD)

Filmas apraksts: Elle Marja ir 14 gadus veca sāmu ziemeļbriežu audzētāju meita. Sastopoties ar neiecietību un pazemojošām bioloģiskām pārbaudēm internātskolā pagājušā gadsimta 30. gados, viņa sapņo par citādu dzīvi. Lai to īstenotu, viņai ir jākļūst par kādu citu un jāsarauj visas saites ar savu ģimeni un kultūru.

Valstis: Zviedrija, Norvēģija, Dānija

Režisors: Amanda Kernela

Ilgums: 110 min.

 .

LUX Kino balvu 2007. gadā iedibināja un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments. Tai ir divi galvenie mērķi: vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Katru gadu trīs filmas ļauj izdzīvot stāstus caur dažādu cilvēku skatījumu, pieredzi, identitāti u.tml.

 

Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, parasti tiek izrādītas tikai attiecīgajā uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur, savukārt Eiropas Parlamenta  LUX Kino balva Eiropas Savienības iedzīvotājiem sniedz unikālu iespēju redzēt trīs finālistes ar subtitriem 24 ES oficiālajās valodās - filmas tiek bezmaksas izrādītas 28 dalībvalstīs.

 

Filmas, kas sacenšas par Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu, izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Laureāti balsojumā izraudzīsies Eiropas Parlamenta deputāti – to nosauks 2017. gada 14. novembrī, plenārsesijas laikā Strasbūrā. Uzvarējusī filma tiks pielāgota arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, kā arī saņems atbalstu tās starptautiskai popularizēšanai.

 

2016. gadā Eiropas Parlamenta LUX Kino balvas laureāte - filma “Tonijs Erdmanis” (Vācijas, Austrijas, Rumānijas kopražojums) - ieguva arī Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu jeb Eiropas kino „Oskaru 2016”, kā arī tika nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai, plašāk pazīstamai kā “Oskars”, kategorijā “Ārzemju filma”. 2014. gada LUX Kino balvas laureāte, Polijas režisora Pāvela Pavļikovska filma „Ida”, ieguva Eiropas kino „Oskaru 2014” un Amerikas kino „Oskaru 2015” kā labākā kategorijā „Ārzemju filma”.

 

Skatītāju balva: Nepalaidiet garām iespēju nobalsot par kādu no šīm filmām “Vesterns”, “120 sitieni minūtē” un “Sāmu asinis” tīmekļa vietnē www.luxprize.eu! Iespējams, tieši jūs Eiropas Parlaments nākamgad uzaicinās piedalīties Karlovi Varu Starptautiskajā filmu festivālā, lai paziņotu filmu, kas saņēmusi skatītāju balvu.

 

Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

T. + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu