skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Piesakies 2018./2019. mācību gada “Garšīgajiem likumiem”

22/04/2018
 .

Vai zini, ko ēd? Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā īsteno projektu - “Garšīgie likumi” --> Latvijas skolās. 

Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā īsteno projektu - “Garšīgie likumi” --> Latvijas skolās. Tā ietvaros skolēni un mācībspēki vispārizglītojošās Rīgas un Latvijas reģionu skolās, diskutē ar augsta līmeņa nozares ekspertiem, gūst jaunas, praktiskas zināšanas par pārtikas drošību un patērētāju tiesībām, un attiecīgi Eiropas Parlamenta (EP) paveikto šajās jomās.    

Projekta “Garšīgie likumi” Latvijas skolās norise:

  • EPB Latvijā skolas nodrošina ar mācību materiāliem par trim tēmām --> alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Mācību materiāli ir piemēroti vidusskolēniem un pamatskolas vecāko klašu skolēniem.

    Materiāli ir izstrādāti sadarbībā ar uzturzinātnes ekspertiem, pedagogiem un saskaņoti ar Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Biotehnoloģijas un kvalitātes nodaļu un Pārtikas uzraudzības departamentu, kā arī Valsts izglītības satura centru. Mācību materiāli ir piemēroti vidusskolēniem un pamatskolas vecāko klašu skolēniem.

  • Mācību noslēgumā EPB Latvijā aicina skolas organizēt atvērtu tematisku degustāciju un diskusiju, kur skolēni dalās ar jauniegūtajām zināšanām un tiekas ar nozares ekspertiem.
 .

Projekta rezultātā skolēni:

  • NOSKAIDRO, kas ir ģenētiski modificēta pārtika un vai tā ir sastopama Latvijā?
  • GŪST PRIEKŠSTATU, kā EP lēmumi uzlabo alerģisku cilvēku dzīves kvalitāti?
  • UZZINA, kas ir jaunā pārtika.
  • GŪST IZPRATNI par Eiropas lēmējinstitūciju, valsts, pašvaldību un ēdināšanas nozares speciālistu lomu rūpēs par drošu pārtiku Latvijas un citu ES valstu iedzīvotājiem.

Piesaki savu skolu "Garšīgajiem likumiem" 2018./2019. mācību gadam: epriga@europarl.europa.eu

 .
 .

Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

+ 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu