skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Eiropas Jaunatnes dienas Strasbūrā: >8000 jauniešu diskutēs par Eiropas nākotni

04/06/2018
Eiropas jaunieši Strasbūrā / EYE2016
Eiropas jaunieši Strasbūrā / EYE2016
 • No Latvijas piedalīsies ap 100 jauniešu
 • Divus paneļus vadīs Latvijas žurnāliste Eva Johansone
 • Sācies projekts “Atklāj Eiropu!” (#DiscoverEU): ideja no 2016. gada Eiropas Jaunatnes dienām

Gadu pirms Eiropas vēlēšanām (#EE2019) vairāk nekā 8000 dalībnieku jaunieši no visas Eiropas Savienības (ES) un valstīm ārpus tās robežām iezīmēs savu Eiropas nākotnes redzējumu. Trešās Eiropas Jaunatnes dienas (#EYE2018) notiks 1. un 2. jūnijā Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā. No Latvijas Eiropas Jaunatnes dienās piedalīsies ap 100 jauniešu.

Jaunieši piedalīsies diskusijās, semināros u.c. pasākumos, kas šogad veltīti pieciem tēmu blokiem: “Jauns un vecs”, “Bagāts un nabadzīgs”, “Atsevišķi un kopā”, “Drošs un bīstams”, “Vietējs un globāls”. Divus pasākuma paneļus vadīs Latvijas Televīzijas žurnāliste Eva Johansone:

I “Aktīvi pilsoņi - kas par laiku dzīvei!” no tēmu bloka “Atsevišķi un kopā”: veidot spēcīgāku Eiropu! Paneļdiskusijas mērķis ir iedrošināt jaunos pilsoņus paust savu viedokli, t.sk., izdarot izvēli vēlēšanās. Paneļa galvenā runātāja būs Eiropas ombuds Emīlija O'Reilija.

II “Ideju cīņa: Cilvēks vs Daba” no tēmu bloka “Vietējs un globāls”: sargājot mūsu planētu. Panelī jaunie zinātnieki prezentē savus pētījumus.

EYE programmā iekļautas ap 400 aktivitātes - diskusijas, spēles, ideju laboratorijas u.c.

EYE plenārsēdi piektdien, 1.jūnijā, plkst. 10:00 atklās EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni. Pasākumos piedalīsies ap 50 EP deputātu. Diskusijās ar jauniešiem iesaistīsies arī bijušais Francijas prezidents Valerī Žiskārs d’Estēns, ES sociālo lietu komisāre Marianna Teisena un bijušais Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis. Ar runām uzstāsies EP Saharova balvas ieguvēji Dr. Deniss Mukvege un Lamija Adži Bašara.

EYE ir starptautisks pasākums jauniem cilvēkiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem. Lielāko daļu aktivitāšu, t.sk., YO!Fest EP ēkas priekšā sagatavojušas 130 pasākumā iesaistītās jaunatnes organizācijas.

Grupas no Latvijas --->

 • Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja
 • “ES māja” izaugsmes nodarbību cikla “Prakses kalve grupa
 • Skolas: Aknīstes vidusskola, Gulbenes novada valsts ģimnāzija, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, Rēzeknes Poļu ģimnāzija, Rīgas 34. vidusskola, Rīgas 49. vidusskola un Rīgas 88. vidusskola
 • Organizācija Klubs “Māja” – Jaunatne vienotai Eiropai, kuras mērķis ir informēt un izglītot jauniešus par Eiropas Savienību
 • Latvijas Universitātes studentu grupas (LatvianX un Riga)

Lūgums sazināties ar jolanta.bogustova@europarl.europa.eu, ja nepieciešama grupu vadītāju kontaktinformācija.

Nākamie soļi: Diskusijās un semināros rastos secinājumus un izstrādātos priekšlikumus iekļaus EYE ziņojumā, un ar labākajiem rudenī īpašās uzklausīšanās iepazīsies EP komitejas.

! Tikko ES nākusi klajā ar konkursu-projektu “Atklāj Eiropu!” #DiscoverEU, kas paredz piešķirt bezmaksas vilcienu biļetes 18 gadīgiem jauniešiem no visas ES. Mērķis - ļaut iegūt jaunu pieredzi, paplašināt redzesloku, iepazīt jaunas kultūras, vienlaicīgi kļūstot par projekta vēstniekiem. Ideja radās 2016. gada Eiropas Jaunatnes dienās Strasbūrā, pēc kurām jauniešiem aktuālais priekšlikums tika iesniegts Eiropas likumu pieņēmējiem.

Informācija par projektu pieejama Eiropas Jaunatnes portālā https://europa.eu/youth/discovereu_lv  Dalības nosacījumi -->  

 • tev 2018. gada 1. jūlijā ir tieši 18 gadi (esi dzimis laikā no 1999. gada 2. jūlija līdz 2000. gada 1. jūlijam, ieskaitot);
 • tu esi vienas no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm pilsonis;
 • tu sāc savu ceļojumu vienā no 28 ES dalībvalstīm;
 • tu plāno sākt savu ceļojumu laikā no 2018. gada 9. jūlija līdz 30. septembrim;
 • tu plāno pavadīt ceļā 1 līdz 30 dienas (ieskaitot);
 • tu plāno apmeklēt vismaz vienu, bet ne vairāk kā četras valstis Eiropas Savienībā;
 • tu esi gatavs kļūt par  DiscoverEU vēstnieku.

Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Iespēja saņemt ceļošanas pasi jeb ceļošanas karti projekta pirmajā kārtā būs ap 15 000 jauniešu. Pieteikumi var būt individuāli vai kolektīvi (ne vairāk kā 5 personas).

! Pieteikšanās no 2018. gada 12. jūnija pulksten 12.00 (CET) līdz 26. jūnija pulksten 12.00 (CET).

Papildu informācija par #EYE2018

Informāciju plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem par akreditāciju u.c. (angļu valodā)
EYE programma
EYE 2018 Facebook lapa:
EYE 2018 Twitter konts:
Bezmaksas foto un videomateriāli
VIDEO: Iepazīsti ES, braucot ar vilcienu
https://europa.eu/youth/discovereu_lv

Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

T.+371 26440185 | E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu