skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Uzsāk debašu ciklu “Labāk kopā” viedokļu apmaiņai ar EP deputātiem

26/11/2019

Lai veicinātu viedokļu apmaiņu starp Eiropas Parlamenta deputātiem un dažādu nozaru pārstāvjiem, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā uzsāk debašu ciklu “Labāk kopā”. 29. novembrī pirmajās* debatēs Andris Ameriks (Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa/”Gods kalpot Rīgai”) tiksies ar transporta nozares speciālistiem.

No Latvijas ievēlētie astoņi deputāti kā pilntiesīgi locekļi vai aizvietotāji darbojas 11 no 20 Eiropas Parlamenta komitejām. Līdzīgi komisijām Latvijas Saeimā, komitejas izvērtē tiesību aktu priekšlikumus noteiktās nozarēs, iesniedz grozījumus izskatīšanai plenārsēdē un organizē ekspertu uzklausīšanas.

”Nesen Latvijas vēlētāji izraudzījās savus astoņus pārstāvjus Eiropas Parlamentā. Šonedēļ Eiropas Parlaments balsos par jauno ES izpildvaru Eiropas Komisiju, un pilnvērtīgi sāksies jaunais ES institūciju darba cēliens. Šī ir iespēja Latvijas interešu grupām dot savus ceļavārdus nākotnes politikai,” uzsver Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Nozares pārstāvju debates ar Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieku A. Ameriku par transporta infrastruktūru un kravu un pasažieru pārvadājumiem notiks piektdien, 29. novembrī, no pulksten 10.30 līdz 12.00 EP biroja telpās Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 3. stāvā. Ierobežotā vietu skaita dēļ nozares organizāciju pārstāvjiem vairs nav iespējams pieteikt dalību pasākumā, taču to vēl var izdarīt žurnālisti.

Darbojoties komitejā, A. Amerika prioritāte būs “darbs pie neviennozīmīgi vērtētās “Mobilitātes pakotnes”, lai panāktu to, ka Latvijas autopārvadātāji netiktu diskriminēti. Kā norāda deputāts, komiteja arī vērtēs maksas ceļu ieviešanu Eiropā, strādās pie pasažieru tiesību jautājumiem, kā arī starptautiskās autobusu satiksmes nodrošināšanu u.c. tēmām.

Nākamais debašu cikla pasākums paredzēts 13. decembrī, kad Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas deputāts Ivars Ijabs (politiskā grupa “Renew Europe”/Attīstībai/Par!) ar ieinteresētajām pusēm apspriedīs zinātnes un pētniecības politikas jautājumus.

Debašu cikla ietvaros interešu grupu pārstāvji arī uzzinās, kā sekot līdzi ES likumiem, un ar ko sazināties par ierosinājumiem.

Pamatinformācija

Eiropas Parlaments kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. EP vēlēšanās šī gada maijā tika ievēlēti astoņi deputāti no Latvijas. Iepazīties ar Latvijas EP deputātu prioritātēm komiteju darbā var šeit.

Papildus informācija par Eiropas Parlamenta lomu Transporta politikā pieejama šeit.

* debates notiek  deputātu uzvārdu alfabētiskā secībā

Pieteikšanās medijiem:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu