skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Debates ar Ivaru Ijabu turpina ciklu “Labāk kopā”

10/12/2019

Turpinot Eiropas Parlamenta (EP) biroja debašu ciklu “Labāk kopā” viedokļu apmaiņai ar EP deputātiem, piektdien, 13. decembrī, Ivars Ijabs (politiskā grupa “Renew Europe/“Attīstībai/Par!”) tiksies ar pētniecības nozares pārstāvjiem.

No Latvijas ievēlētie astoņi deputāti kā pilntiesīgi locekļi vai aizvietotāji darbojas 11 no 20 Eiropas Parlamenta komitejām. Līdzīgi komisijām Latvijas Saeimā, komitejas izvērtē tiesību aktu priekšlikumus noteiktās nozarēs, iesniedz grozījumus izskatīšanai plenārsēdē un organizē ekspertu uzklausīšanas.

Nozares pārstāvju debates ar Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas locekli un Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupas (STOA) priekšsēdētāja vietnieku I. Ijabu par ES pētniecības politikas attīstību notiks piektdien, 13. decembrī, no pulksten 9.30 līdz 11.30 EP biroja telpās Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 3. stāvā. Ierobežotā vietu skaita dēļ žurnālisti aicināti pieteikties iepriekš.

“Līdzās dalībai ES politikas veidošanā ar savu darbu vēlos  veicināt Latvijas lietpratēju plašāku iesaistīšanos starptautiskos projektos, programmās, partnerībās un tīklos, kā arī sekmēt Eiropas fondu pieejamību Latvijas zinātniekiem un jaunuzņēmējiem. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, nepieciešama visu ieinteresēto pušu radoša sadarbība, tīklošanās un pozitīva lobija darbs Latvijā un Eiropas Savienības institūcijās,” pirms diskusijas norāda I. Ijabs.

Papildu informācija par Eiropas Parlamenta lomu Rūpniecības, enerģētikas un pētniecības politikā pieejama šeit.

Debašu cikla ietvaros interešu grupu pārstāvji arī uzzinās, kā sekot līdzi ES likumiem, un ar ko sazināties par ierosinājumiem.

Informācija par iepriekšējām transporta nozares pārstāvju debatēm  ar EP deputātu Andri Ameriku atrodama šeit.  “Plašais apmeklējums un aktīvā domu apmaiņa rāda, ka šādas nozares un lēmumu pieņēmēju tikšanās ir ārkārtīgi nepieciešamas, īpaši - jaunā EP sasaukuma sākumā, kad svarīgi nospraust mērķus un nodibināt kontaktus,” norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

* debates notiek  deputātu uzvārdu alfabētiskā secībā

Pieteikšanās medijiem:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu