skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Debates ar Daci Melbārdi turpina ciklu “Labāk kopā”

21/01/2020

Turpinot Eiropas Parlamenta biroja Latvijā (EPBL) debašu ciklu “Labāk kopā” viedokļu apmaiņai ar EP deputātiem, pirmdien, 27. janvārī, Dace Melbārde (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa/Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") tiksies ar jaunatnes politikas nozares pārstāvjiem.

No Latvijas ievēlētie astoņi deputāti kā pilntiesīgi locekļi vai aizvietotāji darbojas 11 no 20 Eiropas Parlamenta komitejām. Līdzīgi komisijām Latvijas Saeimā, komitejas izvērtē tiesību aktu priekšlikumus noteiktās nozarēs, iesniedz grozījumus izskatīšanai plenārsēdē un organizē ekspertu uzklausīšanas.

Nozares pārstāvju debates ar Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētājas vietnieci D. Melbārdi par jauniešiem aktuālas ES politikas attīstību notiks pirmdien, 27. janvārī, no plkst. 10:00 - 12:30 EPBL telpās Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 3.stāvā. Ierobežotā vietu skaita dēļ žurnālisti aicināti pieteikties iepriekš.

“Eiropas Savienības darbs ir vērsts uz nākotni, tāpēc esmu uzsākusi darbu ar jauniešu līderiem. Tādi jautājumi kā klimata pārmaiņas, mākslīgais intelekts un kultūru daudzveidība digitālajā vidē visvairāk ietekmēs tieši viņu ikdienu, un jauniešiem ir jāsaprot Eiropas Savienībā pieņemtie lēmumi un jāiesaistās to apspriešanā, pieņemšanā un īstenošanā jau šodien,” uzsver D. Melbārde, piebilstot, ka “jauniešus tiešā veidā skar arī EP Kultūras un izglītības komitejas izvirzītās prioritātes aizstāvēt  finansējuma palielināšanu Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmās, kā arī darbs pie vienotas Eiropas izglītības telpas, ko plānots ieviest līdz 2025.gadam.”

“Latvijas iedzīvotāji dažādās aptaujās savas iespējas ietekmēt Eiropas politiku tradicionāli vērtējuši ļoti skeptiski, taču nesenajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās tieši jauniešu balsis panāca aktivitātes pieaugumu arī Latvijā. Jo vairāk jaunieši zinās par savām iespējam, jo lielāka būs arī viņu ticībai savai spējai ietekmēt politiskos procesus - un jauniešu iesaiste ir svarīga ne tikai Latvijai, bet visai Eiropai,” norāda EPBL vadītāja Marta Rībele.

Debašu cikla ietvaros interešu grupu pārstāvji arī uzzinās, kā sekot līdzi ES likumiem, un ar ko sazināties par ierosinājumiem.

Pamatinformācija

Eiropas Parlaments kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. EP vēlēšanās šī gada maijā tika ievēlēti astoņi deputāti no Latvijas. Iepazīties ar Latvijas EP deputātu prioritātēm komiteju darbā var šeit.

Papildu informācija par Eiropas Savienības politiku kultūras jomā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Līdz šim jau notikušas debates ar EP deputātiem Andri Ameriku un Ivaru Ijabu.

Pieteikšanās medijiem:

Jānis KRASTIŅŠ

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu