skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
04/10/2017

„Ryanair“: europarlamentarai ragina geriau apsaugoti keleivius ir darbuotojus

Ryanair lėktuvasKylantis Ryanair lėktuvas
Ryanair lėktuvas

Antradienį Strasbūre surengtoje diskusijoje europarlamentarai išreiškė susirūpinimą dėl sunkumų, su kuriais susidūrė keleiviai, bendrovei „Ryanair“ atšaukus nemažai skrydžių. Kartu jie atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti geresnes darbo sąlygas aviacijos sektoriuje. 

Diskusijoje su ES transporto komisare Violeta Bulc daug EP narių atkreipė dėmesį, kad keleiviai negavo išsamios informacijos apie alternatyvių skrydžių galimybes ir jiems priklausančias kompensacijas. Jie ragino spręsti taisykles pažeidžiančių kompanijų atsakomybės klausimą, o dalis siūlė griežtinti įmonėms taikomas baudas.

Europarlamentarai taip pat ragino ES Tarybą nustoti blokuoti ES lėktuvų keleivių teisių reglamento atnaujinimą ir pradėti dėl jo derybas su Europos Parlamentu, kuris savo poziciją suderino dar 2014 m. pradžioje.

Kiti EP nariai atkreipė dėmesį į prastas pigių skrydžių bendrovių darbuotojų darbo sąlygas ir kvietė Europos Komisiją atlikti atitinkamą tyrimą. Konkurencingumas negali paminti darbuotojų teisių, o prastos darbo sąlygos gali paveikti skrydžių saugą, pažymėjo jie. Komisarė V. Bulc pažadėjo kitais metais parengti studiją dėl aviacijos srities darbuotojų darbo sąlygų.

Diskusijas galite peržiūrėti čia.

ES lėktuvų keleivių teisių reglamentas
Oro keleivių teisių apsaugos rekomendacijos (Europos Komisija)
Pranešimas spaudai: EP siekia sustiprinti lėktuvų keleivių teises (2014-02-05)
EP Tyrimų biuro apžvalga apie lėktuvų keleivių teises ES (2015 m. gegužė)