skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Birželio mėnesio plenarinės sesijos temos

12/06/2017
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Birželio 12-15 d. dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Debatai dėl JAV sprendimo trauktis iš klimato kaitos susitarimo

Trečiadienį EP nariai aptars JAV prezidento D. Trump sprendimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Nepaisant šio sprendimo, Europos Parlamentas tą pačią dieną balsuos dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakų mažinimo paskirstymo ES naštos iki 2030 m. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas ruošiasi supaprastinti energetinio efektyvumo ženklinimą

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl naujų energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių, kuriomis siekiama atsisakyti klaidinančio A+, A++ ar A+++ ženklinimo ir jį pakeisti A-G skale. (Skaityti daugiau)

Studentų mainų programai "Erasmus" - 30 metų

Antradienį Strasbūre vyksiančioje Europos Parlamento ceremonijoje bus paminėtas studentų mainų programos Erasmus 30-etis. Jos dėka studijuoti, dirbti ar savanoriauti į kitą valstybę išvyko daugiau nei 9 milijonai žmonių. Apdovanojimo sulauks ir lietuvis muzikantas Pranas Kentra. (Skaityti daugiau)

Būtina šalinti vyrų ir moterų pensijų skirtumą

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl siūlymų, kaip sumažinti lyčių nelygybę užimtumo srityje ir užkirsti kelią vyrų ir moterų pensijų atotrūkiui, kuris ES siekia 40 proc. (Skaityti daugiau)

EP nariai aptars būsimą ES šalių vadovų susitikimą

Rengdamiesi birželio 22-23 d. Briuselyje vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT) europarlamentarai kartu su ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovais trečiadienį diskutuos aktualiais būsimo susitikimo klausimais: migracija, gynyba ir saugumas bei „Brexit“ derybos. (Skaityti daugiau)

Europos kultūros sostinės 2020-2033 m.

Antradienį EP nariai tvirtins sąrašą ES valstybių, kurių miestai 2020-2033 metais taps Europos kultūros sostinėmis. 2022 m. šia sostine taps Kaunas. (Skaityti daugiau)

Kas laukia ES sanglaudos politikos po 2020 metų?

Pirmadienį europarlamentarai aptars ES sanglaudos politikos ateitį, siūlydami užtikrinti tinkamą šios politikos finansavimą, ją supaprastinti ir siekti didesnės atskirų ES fondų sinergijos. (Skaityti daugiau)

EP narių dėmesio centre - dalijimosi ekonomika ir internetinės platformos

Bendro vartojimo ekonomikos iššūkiai, internetinių platformų plėtra, jų veiklos apmokestinimas ir darbuotojų apsauga - tai tik keletas aspektų, kuriuos europarlamentarai ruošiasi aptarti trečiadienį, balsavimo dėl skaitmeninės rinkos plėtrą apibrėžiančių rezoliucijų išvakarėse. (Skaityti daugiau)

 

Kiti klausimai

Europos strateginių investicijų fondo įgyvendinimas

Europos pinigų sąjungos gilinimas po 2025 m.

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia