skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
01/03/2018

Europarlamentarai palaiko tolesnius ES veiksmus dėl teisės viršenybės Lenkijoje

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) siūlo nedelsiant nuspręsti, ar iškilo aiškus pavojus, jog Lenkija gali pažeisti pagrindines ES vertybes, ir imtis tolesnių veiksmų. Dėl to artimiausiu metu turėtų apsispręsti ES Taryba.

2017 m. gruodžio 20 d. Europos Komisija pasiūlė pripažinti, kad iškilo aiškus pagrindinių ES vertybių pažeidimo Lenkijoje pavojus, ir aktyvinti ES sutarties 7 straipsnį. Europarlamentarai remia šį siūlymą ir kviečia ES Tarybą jam pritarti.

Kartu jie ragina Lenkiją nedelsiant išspręsti iškilusias teisinės valstybės problemas, o Europos Komisiją ir ES Tarybą – nuolat informuoti Parlamentą apie padarytą pažangą. Europarlamentarai nerimauja dėl Lenkijos valdžios sprendimų, paminančių valdžios galių atskyrimą, teismų nepriklausomumą ir kai kurias pagrindines teises.

Rezoliucijai pritarė 422 EP nariai, nepritarė 147, o susilaikė 48.

ES sutartis suteikia galią ES Tarybai pripažinti šiurkštaus ES vertybių pažeidimo pavojų tam tikroje ES šalyje. Tam turi pritarti Europos Parlamentas ir keturi penktadaliai ES valstybių (mažiausiai 23). Pažeidimams įgavus nuolatinį pobūdį ir tai vieningai patvirtinus Europos Vadovų Tarybai, ES Taryba gali kvalifikuota balsų dauguma nuspręsti suspenduoti šalies balsavimo teisę.

Kas yra 7 straipsnis (infografikas)
EP Tyrimų biuro apžvalga apie ES teisės viršenybės priežiūros mechanizmą
Garso ir vaizdo medžiaga