skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
13/06/2017

Europos Parlamentas nustatė aiškesnį energetinio efektyvumo ženklinimą

Antradienį europarlamentarai nutarė laipsniškai pakeisti esamą buities prietaisų energetinio efektyvumo ženklinimą aiškesne A–G skale.

Dauguma šiuo metu ES parduodamų buities prietaisų atitinka aukščiausią A energetinio efektyvumo klasę, todėl, siekdami gaminių išskirtinumo, gamintojai linkę ją skaidyti į mažesnes kategorijas ir pridėti pliusus, pvz., A+, A++ ar A+++. Tai gali klaidinti vartotojus, kurie pirkdami A kategorijos gaminį tikisi įsigyti taupiausią prietaisą.

Nuo 2019 m. pabaigos kai kurių gaminių energijos vartojimo efektyvumas jau turėtų būti ženklinamas pagal naująją skalę – nuo A iki G. Naujosios etiketės bus prieinamos tiek popieriniu, tiek skaitmeniniu formatu. Taisyklės taip pat įpareigoja gamintojus skelbti prietaiso energetinę kategoriją reklamose bei informaciniuose leidiniuose, o Europos Komisija turės informuoti visuomenę apie naująją skalę.

Siekiant neatsilikti nuo technologinių pasiekimų, prietaisų energijos vartojimo žymėjimas bus vėl persvarstomas tada, kai 30 proc. jų pateks į A kategoriją arba pusė jų pateks į A ir B kategorijas.

„Piliečiai turės aiškią ir suprantamą skaitmeninę informaciją apie buitinių prietaisų energijos suvartojimą, o tai leis ateityje dar geriau lyginti produktus ir atsakingiau juos pirkti“, – pažymėjo EP pranešėjas Dario Tamburrano (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcija, Italija).

Naujosioms taisyklėms pritarė 535 EP nariai, nepritarė 46, o susilaikė 79. Jos jau suderintos su ES Taryba, tačiau joms įsigalioti būtinas formalus Tarybos pritarimas.

Plačiau apie ženklinimą