skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
05/10/2017

Europos Parlamentas pritarė Europos prokuratūros steigimui

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė siūlymui įsteigti Europos prokuratūrą, kuri kovos su sukčiavimu ir korupcija skirstant bei naudojant ES paramą. Ji tirs bylas dvidešimtyje ES šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Šiuo metu sukčiavimo ar korupcijos nusikaltimų baudžiamąjį tyrimą gali atlikti tik nacionalinės institucijos. Tokie tyrimai apsiriboja konkrečios valstybės teritorija. Naujoji Europos prokuratūra koordinuotai tirs įtarimus dėl neteisėto ES lėšų panaudojimo keliose valstybėse iš karto, taip pat vykdys baudžiamąjį persekiojimą ir palaikys kaltinimą teisme.

Steigiant Europos prokuratūrą dalyvauja dvidešimt ES valstybių. Likusios aštuonios – Airija, Danija, Jungtinė Karalystė, Lenkija, Malta, Nyderlandai, Švedija ir Vengrija – galės prisijungti vėliau.

Europos prokuratūros būstinė bus Liuksemburge. Šalys turės paskirti po vieną Europos prokurorą, dirbantį centrinėje būstinėje, ir deleguotuosius prokurorus, kurie dirbs pačiose valstybėse.  

Europos Parlamento sprendimui pritarė 456 EP nariai, nepritarė 115, o susilaikė 60. Tikėtina, kad Europos prokuratūra pradės savo veiklą 2021-aisiais.

„Europos prokuratūra suvienys nacionalinių prokurorų veiklą ir pašalins koordinavimo spragas tiriant su ES parama susijusius nusikaltimus. Viliuosi, kad ateityje bus išplėstos šios institucijos tyrimų apimtys, įskaitant tokius nusikaltimus kaip terorizmas ir nelegalus žmonių gabenimas“, – pažymėjo EP pranešėja Barbara Matera (Europos liaudies partija, Italija).

Steigiama Europos prokuratūra
ES Tarybos pranešimas spaudai apie Europos prokuratūros steigimą (2017-06-08)
EP Tyrimų biuro pažyma apie Europos prokuratūrą (2017 m. rugsėjis)
Dažni klausimai apie Europos prokuratūrą (Europos Komisijos informacija)