skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
02/07/2018

Europos Parlamento liepos mėnesio plenarinės sesijos klausimai

Liepos 2-5 d. Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

ES migracijos politika: europarlamentarai vertins pažangą

Antradienį EP nariai kartu su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Donald Tusk ir Europos Komisijos pirmininku Jean-Claude Juncker aptars birželio 28-29 d. Briuselyje vykstančios EVT rezultatus, kurioje sprendžiama ES migracijos ir prieglobsčio politikos ateitis. (Skaityti daugiau)

EP debatai dėl Sąjungos ateities su Lenkijos premjeru

Lenkijos ministras pirmininkas Mateusz Morawiecki taps aštuntuoju ES valstybės ar jos vyriausybės vadovu, su kuriuo europarlamentarai trečiadienį ryte aptars Sąjungos ateitį. (Skaityti daugiau)

Steigiamas ES gynybos pramonės fondas

Antradienį europarlamentarai spręs, ar pritarti ES programai, kuri remtų ir skatintų inovacijų ir mokslinių tyrimų ES gynybos pramonėje plėtrą. (Skaityti daugiau)

Kuriama Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema

ES nepriklausančių valstybių piliečiai, kurių atvykimui į ES nebūtina viza, turės gauti išankstinį leidimą atvykti į ES. Keleiviai keliantys grėsmę saugumui, didinantys neteisėtos migracijos ar epidemijos riziką negalės patekti į ES. Tai numato naujoji ES kelionių leidimų sistema, kuriai EP nariai ruošiasi pritarti ketvirtadienį. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siūlys reformuoti kelių transporto taisykles

Trečiadienį Europos Parlamentas spręs, ar pradėti derybas su ES valstybėmis dėl naujų kelių transporto taisyklių, kuriomis siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją. (Skaityti daugiau)

Autorių teisių reforma: EP nariai gali siekti pakeisti komiteto sprendimą

Pirmadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje bus paskelbtas Parlamento Teisės reikalų komiteto sprendimas pradėti derybas su ES Taryba dėl ES autorių teisių taisyklių atnaujinimo. Sprendimui prieštaraujantys EP nariai gali paprašyti šiuo klausimu surengti papildomą balsavimą sesijoje. (Skaityti daugiau)

Bulgarija perduos pirmininkavimo ES vairą Austrijai

Antradienį europarlamentarai kartu su Bulgarijos premjeru Boyko Borissov aptars jo šalies pirmininkavimo ES Tarybai rezultatus, o Austrijos kancleris Sebastian Kurz pristatys šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus. (Skaityti daugiau)

Stiprinami ES santykiai su Armėnija ir Azerbaidžanu

Trečiadienį europarlamentarai spręs, ar pritarti naujam ES ir Armėnijos bendradarbiavimo susitarimui. Kartu jie siūlys ES derybose su Azerbaidžanu užtikrinti, kad santykių gilinimas turi remtis pagarba pagrindinėms ES vertybėms. (Skaityti daugiau)

 

Kiti klausimai

Moldova

Humanitarinės pagalbos kriminalizavimas

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia