skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
07/09/2018

Europos Parlamento rugsėjo mėnesio plenarinės sesijos klausimai

Rugsėjo 10-13 d. Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Debatai dėl padėties Sąjungoje: ką pasiekė J.-C. Juncker?

Likus aštuoniems mėnesiams iki kitų metų gegužę vyksiančių Europos Parlamento rinkimų, EP nariai aptars pagrindinius Europos Komisijos veiklos rezultatus su jos pirmininku J.-C. Juncker. (Skaityti daugiau)

EP debatai dėl Sąjungos ateities su Graikijos premjeru

Graikijos ministras pirmininkas Alexis Tsipras taps devintuoju ES valstybės vadovu, su kuriuo europarlamentarai antradienį ryte aptars Sąjungos ateitį. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas spręs dėl autorių teisių apsaugos reformos ateities

Antradienį europarlamentarai sieks suderinti savo pozicijas dėl autorių teisių apsaugos reformos internetinėje erdvėje, o trečiadienį spręs, ar jai pritarti. (Skaityti daugiau)

Atveriamas kelias Europos solidarumo korpusui

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl Europos solidarumo korpuso steigimo, kuris suteiks galimybę jaunimui savanoriauti ir prisidėti prie įvairių svarbių Europai projektų įgyvendinimo. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas spręs, ar imtis veiksmų dėl teisės viršenybės Vengrijoje

Antradienį EP nariai kartu su Vengrijos premjeru V. Orbán aptars teisės viršenybės padėtį šalyje ir spręs, ar ES turi imtis veiksmų, užkirsiančių kelią šiurkščiam ES vertybių pažeidimui. (Skaityti daugiau)

Naujos ES taisyklės terorizmo finansavimui pažaboti

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl naujų taisyklių, kuriomis siekiama sustiprinti kovą su pinigų plovimu ir sugriežtinti grynųjų pinigų srautų patikrą. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas spręs dėl paramos liūčių nuostoliams Lietuvoje padengti

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl 16,9 mln. eurų paramos Lietuvai skyrimo, kuri iš dalies kompensuotų pernai vasarą ir rudenį užklupusių potvynių nuostolius. (Skaityti daugiau) 

Produktų kokybė: EP nariai nusitaikė į dvejopus standartus Ketvirtadienį EP nariai ragins gamintojus neklaidinti vartotojų ir užtikrinti, kad nesiskirtų to paties prekės ženklo produktų, parduodamų su panašia etikete, kokybė ir sudėtis. (Skaityti daugiau)

Bendrieji skaitmeniniai vartai: bus taupomas piliečių ir verslo laikas

Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl naujų taisyklių, kurios palengvins prieigą prie internetinių paslaugų, tiekiamų ES valstybėse, pvz., automobilio ar verslo registracijos. (Skaityti daugiau) 

Europarlamentarai kritiškai vertins „svarbiausia - Amerika” politiką

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, kurioje nuogąstaujama dėl JAV sprendimų pasitraukti iš įvairių tarptautinių susitarimų ir forumų, nes tai kenkia ES ir JAV santykiams. (Skaityti daugiau) 

ES turi sugebėti atsispirti Kinijos įtakai

Antradienį EP nariai aptars ES ir Kinijos santykius, o trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos, kurioje ragina neleisti Kinijai perimti Europos strateginės infrastruktūros. (Skaityti daugiau)

Kiti klausimai

Pensijų ateitis ES

Plastiko naudojimo mažinimo strategija

---

Darbotvarkės projektas 

Plenarinės sesijos tiesioginė transliacija (EbS+)

Spaudos konferencijos ir kiti įvykiai (EP Live)

EuroparlTV

EP garso ir vaizdo tinklalapis  

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia