skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
22/10/2018

Europos Parlamento spalio mėnesio plenarinės sesijos klausimai

Spalio 22-25 d. Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Europos Parlamentas spręs dėl drastiško plastikinių šiukšlių mažinimo

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl siūlymo nuo 2021 m. uždrausti  vienkartinius plastikinius daiktus, pavyzdžiui, stalo įrankius, lėkštes, gėrimų šiaudelius ar balionų lazdeles. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia gerinti vandens kokybę

Trečiadienį EP nariai spręs, kaip sugriežtinti geriamojo vandens kokybės kontrolę, gerinti vandens tiekimo infrastruktūrą ir sumažinti jo vartojimą buteliuose. (Skaityti daugiau)

„Facebook‘‘: EP nariai siūlys stiprinti asmens duomenų apsaugą

Antradienį EP nariai kartu su ES komisare Věra Jourová aptars būdus, kaip sustiprinti ES vartotojų duomenų apsaugą po įsiplieskusio „Facebook“ ir „Cambridge Analytica“ skandalo. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia atsakingo veterinarinių vaistų vartojimo

Ketvirtadienį EP nariai atnaujins veterinarinių vaistų taisykles, kuriomis siekiama riboti antibiotikus gyvulininkystėje ir užkirsti kelią atsparių bakterijų patekimui į maisto grandinę. (Skaityti daugiau)

2019 m. ES biudžetas: akcentas jaunimui, investicijoms ir darbo vietoms

Trečiadienį EP nariai tvirtins Parlamento poziciją deryboms su ES Taryba dėl kitų metų ES biudžeto. Jie greičiausiai nepritars ES Tarybos siūlomiems biudžeto karpymams. (Skaityti daugiau)

Europarlamentarai įvertins Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatus

Trečiadienį europarlamentarai kartu su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Donald Tusk aptars spalio 17–18 d. Briuselyje vykusio EVT posėdžio rezultatus. (Skaityti daugiau)

EP debatai dėl Sąjungos ateities su Rumunijos prezidentu Antradienį 10.30 val. Rumunijos prezidentas Klaus Iohannis  europarlamentarams pristatys ES ateities viziją ir diskutuos dėl galimų jos scenarijų. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia sustiprinti vidaus saugumą

Trečiadienį europarlamentarai spręs, ar pritarti Šengeno informacinės sistemos atnaujinimui, kuris palengvintų kovą su terorizmu, tarpvalstybiniu nusikalstamumu ir neteisėta migracija. (Skaityti daugiau)

Kelių mokesčio reforma sunkvežimiams ir autobusams

ES valstybės, kurios taiko kelių mokestį sunkiasvorėms transporto priemonėms pagal kelių naudojimo laiką (vinjetę), turės pakeisti šį apmokestinimą sistema, besiremiančia nuvažiuotu atstumu. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas aptars Saudo Arabijos žurnalisto dingimą

Antradienį europarlamentarai kartu su ES diplomatijos vadove F. Mogherini diskutuos dėl Saudo Arabijos žurnalisto Jamal Khashoggi dingimo ir galimo nužudymo šalies konsulate Turkijoje. (Skaityti daugiau)

 

Kiti klausimai
Padėtis Azovo jūroje

2018 m. klimato kaitos konferencija Katovicuose, Lenkija

 

Darbotvarkės projektas 

Plenarinės sesijos tiesioginė transliacija (EbS+)

Spaudos konferencijos ir kiti įvykiai (EP Live)

EuroparlTV

EP garso ir vaizdo tinklalapis