skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
08/12/2017

Gruodžio mėnesio plenarinės sesijos temos

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Gruodžio 11-14 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Venesuelos opozicijai bus įteikta 2017 m. Sacharovo premija

Trečiadienį Strasbūre vyksiančioje Europos Parlamento ceremonijoje Venesuelos demokratinei opozicijai bus įteikta šių metų Sacharovo premija už minties laisvę.  (Skaityti daugiau)

Pasirengimo Europos Vadovų Tarybai centre - „Brexit“ derybos

Trečiadienį europarlamentarai kartu su Europos Komisijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju Frans Timmermans ir ES „Brexit“ vyriausiuoju derybininku Michel Barnier aptars pasirengimą 14-15 d. Briuselyje vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai. Tikėtinos temos - gynyba, socialinė politika, švietimas, migracija ir „Brexit“. (Skaityti daugiau)

Panamos popieriai: europarlamentarai tvirtins rekomendacijas, kaip užkirsti kelią mokesčių vengimui

Griežtesnis finansų ir mokesčių tarpininkų reguliavimas, geresnė informatorių apsauga ir vieningas mokesčių rojų apibrėžimas. Tai tik keletas pasiūlymų, dėl kurių EP nariai apsispręs trečiadienį, tvirtindami specialaus komiteto rekomendacijas. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas spręs, ar pratęsti investicijų planą Europai

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl pasiūlymo pratęsti Europos strateginių investicijų fondo veiklą iki 2020 metų, padidinti jo biudžetą ir išplėsti remiamų projektų kiekį. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas priims galutinį sprendimą dėl fosfatų kebabuose

Antradienį europarlamentarai spręs, ar atsižvelgti į tyrimų rezultatus, kad fosfatai maiste galimai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir vetuoti Europos Komisijos pasiūlymą leisti juos naudoti kebabuose. (Skaityti daugiau)

EP nariai peržiūri ES žemės ūkio politiką

Pirmadienį europarlamentarai aptars su ES Taryba jau suderintą ES žemės ūkio politikos peržiūrą, kuria siekiama supaprastinti šios politikos įgyvendinimą, suteikti ūkininkams daugiau priemonių atsispirti krizėms, o taip pat sustiprinti jų galią derybose su prekybos centrais. Balsavimas dėl naujų taisyklių vyks antradienį. (Skaityti daugiau)

Televizija internetu: Europos Parlamentas siekia didinti pasirinkimą

Antradienį europarlamentarai spręs, ar pritarti sprendimui pradėti derybas su ES Taryba dėl naujų taisyklių, kurios suteiktų vartotojams daugiau galimybių žiūrėti televiziją ir klausytis radijo internetu. (Skaityti daugiau)

EP nariai ragins stiprinti kovą su vaikų išnaudojimu internete

ES valstybės turi atkakliau kovoti su lytiniu vaikų išnaudojimu internete ir veiksmingiau šalinti vaikų pornografijos tinklalapius. Tai dalis raginimų, dėl kurių europarlamentarai balsuos ketvirtadienį. (Skaityti daugiau)

EP aptars pagrindinius ES užsienio ir gynybos politikos iššūkius

Antradienį europarlamentarai ragins ES diplomatijos vadovę Federica Mogherini siekti stipraus ir vieningo ES diplomatinio atsako į tarptautines grėsmes, pavyzdžiui, Rusijos agresiją Ukrainoje ar jos vykdomą hibridinį karą, o taip pat stiprinti ES valstybių bendradarbiavimą gynybos srityje. (Skaityti daugiau)

 

Kiti klausimai

JAV prezidento sprendimai dėl Irano ir Jeruzalės

Tvarus išorės žvejybos laivynų valdymas

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia