skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
12/03/2018

Kovo mėnesio plenarinės sesijos temos

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Kovo 12-15 d. Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Ilgalaikis ES biudžetas turi atitikti keliamas ambicijas

Moksliniai tyrimai, jaunimo užimtumas ir smulkus bei vidutinis verslas turėtų sulaukti didesnės ES paramos nuo 2021 m., o finansavimas ūkininkams ir regioninei politikai nemažėti. Tai keletas Europos Parlamento siūlymų ruošiantis deryboms dėl naujo 2021-2027 m. ES biudžeto, dėl kurių bus balsuojama sesijoje trečiadienį. (Skaityti daugiau)

Parlamentas pateiks ES ir JK santykių viziją po „Brexit“

Antradienį EP nariai aptars konkrečias ES ir JK santykių, šiai pasitraukus iš Sąjungos, detales, o trečiadienį balsuos dėl atitinkamos rezoliucijos. Ji prisidės prie kovo 22-23 d. Briuselyje vyksiančio Europos Vadovų Tarybos susitikimo. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia reformuoti pelno mokestį

Siekdami užkirsti kelią įmonėms dirbtinai perkelti pelno mokesčio bazę į mažesnius mokesčius taikančias ES šalis, ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl ES pelno mokesčio sistemos reformos. (Skaityti daugiau)

EP nariai aptars žurnalistų saugumą Slovakijoje

Trečiadienį europarlamentarai aptars žurnalistų saugumą Slovakijoje ir ES, reaguodami į tyrimų žurnalisto Ján Kuciak ir jo sužadėtinės nužudymą. (Skaityti daugiau)

EP debatai dėl Sąjungos ateities su Portugalijos premjeru António Costa

Portugalijos ministras pirmininkas António Costa taps trečiuoju ES valstybės vadovu, su kuriuo europarlamentarai trečiadienį aptars Sąjungos ateitį. (Skaityti daugiau)

Kaip apsaugoti ES verslą nuo JAV prekybinio karo?

Trečiadienį europarlamentarai kartu su ES prekybos komisare Cecilia Malmström aptars JAV sprendimą įvesti papildomus importo muitus plienui ir aliuminiui bei tokių veiksmų pasekmes Sąjungai. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas balsuos dėl finansinės paramos Gruzijai

Trečiadienį EP nariai spręs, ar pritarti siūlymui skirti Gruzijai 45 mln. eurų paramą, kuri padėtų šaliai padengti dalį savo išorinio finansavimo poreikių. (Skaityti daugiau)

EP siekia siuntų kainų skaidrumo

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl naujų ES taisyklių, kurios įpareigotų įmones viešinti tarpvalstybinių siuntų kainas ES, siekiant ilgainiui sumažinti rinkos iškraipymus ir apsaugoti vartotojų interesus. (Skaityti daugiau)

EP dėmesio centre - smurto prieš moteris prevencija

Pirmadienį EP nariai aptars būdus, kaip užkirsti kelią smurtui prieš moteris ir ragins visas ES valstybes ratifikuoti Stambulo konvenciją. Lietuva ir  dar 10 ES valstybių nėra ratifikavusios minėtos konvencijos. (Skaityti daugiau)

 

Kiti klausimai

ES ir Centrinės Azijos santykiai

Europos semestras

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia