skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
03/07/2017

Paaiškėjo pretendentai į 2017 metų LUX kino apdovanojimą

Liepos 2 dieną 52–ajame Karlovy Varų kino festivalyje buvo paskelbti 10 filmų, kurie pretenduoja gauti 2017 m. LUX kino apdovanojimą.

Europos Parlamento LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Trys finalininkai bus paskelbti liepos pabaigoje, o nugalėtojas paaiškės lapkritį.

Dėl 2017 m. LUX kino apdovanojimo varžosi:

  • „Čigonas“ („A Ciambra“), rež. Jonas Carpignano (Italija, Brazilija, JAV, Prancūzija, Vokietija, Švedija);
  • „120 dūžių per minutę“ ("120 battement par minute"), rež. Robinas Campillo (Prancūzija);
  • „Šlovė“ ("Slava"), rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov (Bulgarija, Graikija);
  • „Akmeninė širdis“ ("Hjartasteinn"), rež. Guðmundur Arnar Guðmundsson (Islandija, Danija);
  • „Belgų karalius“ ("King of the Belgians"), rež. Peter Brosens ir Jessica Woodworth (Belgija, Nyderlandai, Bulgarija);
  • „Samių kraujas“ ("Sameblod"), rež. Amanda Kernell (Švedija, Danija, Norvegija);
  • „1993-iųjų vasara“ ("Estiu 1993"), rež. Carla Simón (Ispanija);
  • „Paskutinė šeima“ ("Ostatnia rodzina"), rež. Jan P Matuszyński (Lenkija);
  • „Kita vilties pusė“ ("Toivon tuolla puolen"), rež. Aki Kaurismäki (Suomija, Vokietija);
  • „Western“, rež. Valeska Grisebach (Vokietija, Bulgarija, Austrija).

Šiuos filmus atrinko speciali ekspertų komisija, kurios sudėtyje buvo ir atstovė iš Lietuvos – kino teatro „Pasaka“ vadovė Greta Akcijonaitė.

Kas toliau?

Liepos pabaigoje iš dešimties filmų bus atrinkti trys finalininkai, kurie bus subtitruoti visomis oficialiomis ES kalbomis ir rudenį parodyti per „LUX kino dienas“ visose valstybėse narėse. Nugalėtojas paaiškės lapkričio mėn. plenarinėje sesijoje Strasbūre ir bus pritaikytas regos ar klausos negalią turintiems žiūrovams.

Plačiau apie filmus:

Filmas „1993-iųjų vasara“ - tai intymi autobiografinė istorija apie tai, kaip sunku yra pritapti. Šešerių metų mergaitė, likusi be tėvų, mokosi susitvarkyti su liūdesiu ir prisitaikyti gyventi realiame pasaulyje.

„Akmeninė širdis“ pasakoja dviejų paauglių istoriją: du vaikinai iš Islandijos kaimo ieško savęs, atranda savo seksualumą ir, nepaisydami sunkumų ir žiaurumo, tampa suaugusiais.

Filme „Čigonas“ 14 metų čigonas, gyvenantis Kalabrijos kaime, tapusiame tikru getu, turi susidoroti su aplinkinio pasaulio iššūkiais ir tapti suaugusiu.

Filme „Samių kraujas“ matysime samių genties mergaitę, svajojančią apie kitokį gyvenimą ir bandančią, kad ir skausmingai, atsiskirti nuo savo bendruomenės. Visa tai tik tam, kad apsisaugotų nuo pajuokos ir išpuolių, su kuriais ši bendruomenė dažnai susiduria.

„120 dūžių per minutę“ rodo grupės "Act Up" aktyvistų gyvenimą 1992 metų Prancūzijoje. Šios grupės nariai kovojo už tai, kad AIDS problemai, šios ligos tyrimams, gydymui ir profilaktikai būtų skirta daugiau dėmėsio.

„Western“ - tai istorija apie vokiečių darbininkus, dirbančius Bulgarijoje statomoje hidroelektrinėje, ekonominės imigracijos ir integracijos klausimus, papildyta klasika tapusiais kaubojų ir indėnų kovų elementais.

Filme „Kita vilties pusė“ susipina dviejų naują gyvenimą pradėti bandančių vyrų istorijos: pagyvenusio suomio, nusipirkusio restoraną, ir jauno imigranto siro, ieškančio prieglobsčio nuo karo Europoje.

Filme „Šlovė“ neturtingas Bulgarijos geležinkelio darbininkas randa banknotų krūvą ir nusprendžia juos perduoti policijai, tokiu būdu patekdamas į kovos su korupcija, už teisingumą ir orumą sūkurį. 

„Paskutinė šeima“ - savotiškas šeimos realybės šou, kurį apie savo šeimą kuria Lenkijos tapytojas Zdzisław Beksiński.

„Belgų karalius“: Valonijai paskelbus nepriklausomybę, išgalvotas Belgijos karaliaus yra priverstas grįžti į šalį iš oficialaus vizito, kai tuo metu dėl saulės audros sutrinka visos komunikacijos, o lėktuvai atšaukiami.

LUX kino apdovanojimo tinklalapis