skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
21/07/2017

Paaiškėjo trys pretendentai LUX kino apdovanojimui gauti

2017 metų LUX finalistaiKadrai iš trijų filmų, varžysiančių dėl LUX kino apdovanojimo 2017 metais
2017 metų LUX finalistai

Liepos 25 d. Venecijos kino festivalyje paskelbti trys filmai, besivaržysiantys dėl šių metų LUX kino apdovanojimo. Tai „120 dūžių per minutę“ (120 battements par minute), rež. Robinas Campillo (Prancūzija); „Samių kraujas“ (Sameblod), rež. Amanda Kernell (Švedija, Danija, Norvegija); ir „Western“, rež. Valeska Grisebach (Vokietija, Bulgarija, Austrija).

Europos Parlamento (EP) įsteigtas LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Tris konkursui atrinktus filmus Venecijoje paskelbė Europos Parlamento Kultūros komiteto atstovė Silvia Costa (Socialistai ir demokratai).

Visi trys į finalą patekę filmai bus subtitruoti visomis oficialiomis ES kalbomis ir rudenį parodyti per „LUX kino dienas“ visose ES šalyse. Nugalėtojas paaiškės lapkričio 13–16 d. Strasbūre rengiamoje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje. Prestižinį EP apdovanojimą laimėjęs filmas bus pritaikytas regos ir klausos negalią turintiems žiūrovams.

Filme „120 dūžių per minutę“ rodomas grupės "Act Up" aktyvistų gyvenimas 1992 m. Prancūzijoje. Šios grupės nariai kovojo už tai, kad AIDS tyrimams, gydymui ir profilaktikai būtų skirta daugiau dėmėsio.

Filme „Samių kraujas“ matysime samių tautos mergaitę, svajojančią apie kitokį gyvenimą ir bandančią atsiskirti nuo savo bendruomenės, kad apsisaugotų nuo pajuokos ir išpuolių, su kuriais ši bendruomenė dažnai susiduria.

„Western“ – tai istorija apie vokiečių darbininkus, dirbančius Bulgarijoje statomoje hidroelektrinėje. Filme keliami ekonominės imigracijos ir integracijos klausimai.

LUX kino apdovanojimo tinklalapis