skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
08/09/2017

Rugsėjo mėnesio plenarinės sesijojs temos

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Rugsėjo 11-14 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Europos Parlamentas aptars padėtį Sąjungoje

Trečiadienį Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude Juncker Europos Parlamente pristatys savo metinį pranešimą dėl padėties Sąjungoje. Iškart po to europarlamentarai pateiks savo vertinimus ir siūlymus dėl ES ateities. (Skaityti daugiau)

Nemokamas belaidis ryšys viešose erdvėse

Antradienį europarlamentarai tvirtins naujas ES taisykles, kurios sudarys sąlygas įdiegti daugiau kaip 5 000 nemokamo belaidžio internetinio ryšio prieigos taškų viešosiose erdvėse, pavyzdžiui, ligoninėse, bibliotekose ar savivaldybėse. (Skaityti daugiau)

EP nariai stiprins dujų tiekimo saugumą

Su dujų tiekimo krize susiduriančios ES valstybės galės tikėtis kaimynų pagalbos. Tai numatančias ES taisykles europarlamentarai aptars antradienį, o vėliau tvirtins jau su ES Tarybą suderintą projektą. Be to, ketvirtadienį EP nariai tikisi sulaukti daugiau informacijos iš Europos Komisijos dėl kontraversiško „NordStream II“ dujotiekio plėtros. (Skaityti daugiau)

Kova su korupcija užkerta kelią žmogaus teisių pažeidimams

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl Petro Auštrevičiaus (Liberalai ir demokratai) parengtos rezoliucijos dėl korupcijos ir žmogaus teisių trečiosiose šalyse. Joje raginama geriau apsaugoti korupciją atskleidžiančius asmenis ir organizacijas, o taip pat į ES susitarimus su trečiosiomis šalimis įtraukti kovos su korupcija nuostatas. (Skaityti daugiau)

Kiaušinių skandalas: kaip pagreitinti įspėjimą ES lygiu?

Antradienį europarlamentarai kartu su ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovais aptars vasaros pabaigoje kilusį kiaušinių skandalą, nustačius, kad jie užteršti insekticidu fipronil. Tikėtina diskusijoje bus aptartos priemonės, kaip sustiprinti ES skubaus perspėjimo apie nesaugų maistą sistemą. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia didinti prekių ir paslaugų prieinamumą neįgaliesiems

Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl naujų taisyklių, kurios turėtų padidinti gaminių, įrangos ir paslaugų, pavyzdžiui, telefonų, bankomatų ar bilietų automatų, prieinamumą neįgaliesiems. (Skaityti daugiau)

Kaip pasitelkti miškus kovai su klimato kaita?

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl priemonių, kurios leistų padidinti miškų galimybę sugerti anglies dvideginį, siekiant kovoti su klimato kaita. (Skaityti daugiau)

Darbą pradės specialusis kovos su terorizmu komitetas Antradienį Europos Parlamentas tvirtins specialaus kovos su terorizmu komiteto sudėtį, kurį sudarys 30 EP narių. Pirmasis posėdis numatytas rugsėjo 14 d. (Skaityti daugiau)

EP dėmesio centre - Šiaurės Korėjos branduolinės ambicijos

ES ir Turkijos santykių ateitis  

Kaip suvaldyti migracijos krizę?

Europarlamentarai ragins griežtinti ES ginklų eksporto kontrolę

 

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia