skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
12/01/2018

Sausio mėnesio plenarinės sesijos temos

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Gruodžio 11-14 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

EP debatai dėl Sąjungos ateities su Airijos premjeru Leo Varadkar

Trečiadienio rytą europarlamentarai kartu su Airijos ministru pirmininku Leo Varadkar aptars ES ateitį. EP nariai siekia aptarti galimus ES ateities scenarijus su ES valstybių ir vyriausybių vadovais, o šie debatai taps pirmuoju tokio pobūdžio renginiu.  (Skaityti daugiau)

Diskusija apie Europos Vadovų Tarybos rezultatus ir „Brexit“

Antradienį EP nariai kartu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donald Tusk aptars gruodžio 14-15 d. Europos Vadovų Tarybos, kurioje buvo diskutuojama dėl „Brexit“ derybų, migracijos, gynybos ir eurozonos, rezultatus. (Skaityti daugiau)

Bulgarija pristatys pirmininkavimo ES prioritetus

Trečiadienį Bulgarijos premjeras Boyko Borissov europarlamentarams pristatys savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai, kuris prasidėjo sausio 1 d., prioritetus. Pusmečio pirmininkavimą Sąjungai Bulgarija perėmė iš Estijos. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas spręs dėl švarios energijos paketo

Pirmadienį EP nariai diskutuos dėl ES energijos vartojimo efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių taisyklių pataisų, siūlydami iki 2030 m. energijos vartojimą ES sumažinti 40 proc., o atsinaujinančių išteklių dalį joje padidinti iki 35 proc.  (Skaityti daugiau)

Europos Parlamento dėmesio centre - Rusijos propagandos įtaka ES

Trečiadienį europarlamentarai aptars Rusijos propagandos įtaką ES valstybėse ir mėginimus kištis į kai kurių ES valstybių rinkimus. EP nariai dar 2016 m. įspėjo, kad po Krymo aneksijos ir hibridinio karo Donbase Rusija sustiprino propagandos sklaidą ES. (Skaityti daugiau)

EP sieks užkirsti kelią autoritariniams režimams sekti savo piliečius

Antradienį europarlamentarai vertins ES dvejopos paskirties prekių eksporto kontrolės reformos pasiūlymus, o trečiadienį spręs, ar kontroliuoti ir kibernetinio stebėjimo prekių, kurių naudojimas gali prisidėti prie žmogaus teisių pažeidimo, eksportą. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas atnaujina ES žvejybos taisykles

EP nariai stiprins vaikų apsaugą

Padėtis Irane ir Kenijoje

ES strategija dėl plastiko žiedinėje ekonomikoje

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia