skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
20/10/2017

Spalio mėnesio plenarinės sesijojs temos

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Spalio 23-26 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Europarlamentarai aptars Europos Vadovų Tarybos rezultatus

Antradienį Europos Parlamento sesijoje EVT pirmininkas Donald Tusk pristatys spalio 19-20 d. Europos Vadovų Tarybos rezultatus, kurioje diskutuojama migracijos, gynybos, skaitmeninės rinkos ir „Brexit“ derybų klausimais. (Skaityti daugiau)

Diskusija dėl žiniasklaidos laisvės po žurnalistės nužudymo Maltoje

Reaguodami į žiaurų Maltos žurnalistės Daphne Caruana Galizia nužudymą, kuri tyrė korupciją ir mokesčių slėpimą, antradienį vakare EP nariai aptars žiniasklaidos laisvę ir žurnalistų apsaugą. (Skaityti daugiau)

Investuotojų apsauga nuo blogųjų paskolų paketų

Vertybiniai popieriai, suformuoti įvairių paskolų pagrindu, turės atitikti bendrus ES skaidrumo ir paprastumo reikalavimus prieš juos išleidžiant į rinką. Tai numato ES taisyklių projektas, dėl kurio ketvirtadienį balsuos europarlamentarai.  (Skaityti daugiau)

Spartinama patikra prie ES išorės sienų

Trečiadienį europarlamentarai spręs, ar pritarti naujoms taisyklėms, kurios įdiegs elektroninę trečiųjų piliečių atvykimo ir išvykimo iš Šengeno zonos registravimo sistemą. (Skaityti daugiau)

Komandiruoti darbuotojai: EP rengiasi deryboms su ES valstybėmis

Pirmadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje bus paskelbtas EP derybų su ES Taryba mandatas dėl darbuotojų komandiravimo direktyvos peržiūros. Nesulaukus EP frakcijų prieštaravimo, derybininkai galės nedelsiant imtis taisyklių derinimo. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamento pirmininkas paskelbs 2017 m. Sacharovo premijos laureatą

Ketvirtadienį Europos Parlamento pirmininkų sueiga, kurią sudaro Parlamento pirmininkas ir politinių frakcijų lyderiai, išrinks 2017 m. Sacharovo premijos laureatą. Tos pačios dienos vidurdienį šį sprendimą EP plenarinėje sesijoje paskelbs jo pirmininkas Antonio Tajani. (Skaityti daugiau)

Europarlamentarai ragins uždrausti glifosatą

Antradienį EP nariai spręs, ar pritarti rezoliucijai, kuria raginama iki 2020 m. pabaigos uždrausti žemės ūkyje ir sodininkystėje naudoti herbicidus, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas. (Skaityti daugiau)

Siekiama apriboti „teisėtų svaigiųjų medžiagų“ prekybą

Antradienį EP nariai balsuos dėl ES taisyklių, kurios paspartins „teisėtų svaigiųjų medžiagų“ vertinimą, siekiant nustatyti, ar jos gali būti prilyginamos narkotikams. Kadangi naujųjų medžiagų poveikis dažnai panašus į kokaino, kanapių ar ekstazio, todėl siekiama apriboti jų patekimą į rinką.  (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas skatins naudoti organines trąšas

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl naujų taisyklių, kurios palengvins organinių ir iš atliekų pagamintų trąšų prekybą ES, o taip pat dar labiau apribos leistiną kadmio koncentracijos lygį fosforo trąšose, siekdami sumažinti jo keliamą pavojų sveikatai ir aplinkai. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas ragins stiprinti informatorių apsaugą

EP nariai siūlys diegti minimalių pajamų sistemas

 

Kiti klausimai
2018 m. ES biudžeto projektas   

Prekybos derybų su Australija ir Naująja Zelandija įgaliojimai

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia