skip to content
 
 
  • 2017 m. Sacharovo premijos finalistai.
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

MEPA iliustracija.
Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje tęsia tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą ir kviečia Lietuvos gimnazijas prisijungti prie šio tinklo veiklos. Įvadinis MEPA seminaras vyks Vilniuje spalio 10 d.
Euroscola konkurso logotipas.
Euroscola konkursui šiais mokslo metais užsiregistravo 72 gimnazijos iš visos Lietuvoje. Visos jos bus pakviestos į finalus Vilniuje, Panevėžyje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiais mokslo metais į Strasbūrą išvyks 13 Lietuvos gimnazijų.
Spalio 11 d. Vilniuje rengiamas seminaras profesinio mokymo įstaigoms „Europos Sąjungos temos profesinio mokymo įstaigose ir pilietiškumo ugdymas“. Seminaro metu pristatysime veiklas ir projektus, kurie gali būti naudingi ir įdomūs profesinio ugdymo mokykloms, ir aptarsime galimą bendradarbiavimą. Registracija vyksta iki spalio 2 d. vakaro.
 .

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

 
Sacharovo premijos 2017 metų finalistai.
Antradienio vakarą Europos Parlamente paskelbti šiemetinės Sacharovo premijos už minties laisvę finalininkai – Gvatemalos žmogaus teisių aktyvistė, Eritrėjos žurnalistas ir Venesuelos opozicija. Laureatas paaiškės spalio 26 d., o pati premija bus įteikta gruodį.
.
Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė siūlymui įsteigti Europos prokuratūrą, kuri kovos su sukčiavimu ir korupcija skirstant bei naudojant ES paramą. Ji tirs bylas dvidešimtyje ES šalių, tarp jų ir Lietuvoje.
Ryanair lėktuvas.
Antradienį Strasbūre surengtoje diskusijoje europarlamentarai išreiškė susirūpinimą dėl sunkumų, su kuriais susidūrė keleiviai, bendrovei „Ryanair“ atšaukus nemažai skrydžių. Kartu jie atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti geresnes darbo sąlygas aviacijos sektoriuje.