skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
12/03/2018

Žurnalistikos studentai mokėsi apie Europos Parlamentą

Kuo svarbios ES ir Europos Parlamento (EP) naujienos žurnalistui? Kodėl svarbu domėtis EP rinkimais? Kur gauti informacijos apie ES institucijų veiklą ir naujienas? Kaip surinktas naujienas įdomiai pristatyti skaitytojui? Į šiuos klausimus ieškota atsakymų kovo 8–9 dienomis surengtame seminare Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentams.

Geras žurnalistas privalo išmanyti temas, apie kurias rašo. Todėl EP Informacijos biuras kasmet rengia mokymus žurnalistikos studentams. Dvi dienas trukusių mokymų metu studentai aptarė artėjančių Europos Parlamento rinkimų svarbą bei strategijas, kaip įdomiai pateikti ES ir EP naujienas.

EP Informacijos biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė supažindino jaunuosius žurnalistus su šio Parlamento struktūra ir paneigė mitą, jog Lietuvoje išrinkti EP nariai negali daug padaryti. Pateikusi pavyzdžių, kaip keli europarlamentarai galėjo pakeisti balsavimo rezultatą ir paveikti kiekvieno iš mūsų gyvenimą, kalbėtoja paragino jaunuosius Lietuvos piliečius nepatingėti 2019 m. gegužę balsuoti EP rinkimuose.

EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai Robertas Pogorelis pasidalino patarimais, kur geriausia ieškoti informacijos ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį. Naujienų agentūros BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis pasidalino žurnalistine patirtimi ir patarimais, kaip parengti gerą interviu.

Būsimieji žurnalistai taip pat turėjo galimybę imti interviu iš trijų europarlamentarų – V. Mazuronio, B. Ropės ir A. Saudargo – ir gauti profesionalios kritikos. Europarlamentarai atsakinėjo į studentų klausimus apie žiedinę ekonomiką, aplinkosaugą, propagandą, moterų teises, žurnalistų saugumą ir daugelį kitų aktualių temų. Interviu medžiagą studentai naudos rengdami individualius straipsnius, kuriuose bandys praktiškai pritaikyti gautus įgūdžius ir patarimus.

Geriausius straipsnius planuojame patalpinti mūsų tinklalapyje balandžio mėnesį.