skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
23/05/2018

Kaip geriau apsaugoti pranešėjus apie pažeidimus?

Gegužės 25 d. 9.30-12.45 val. Europos Parlamento biuro Lietuvoje rengia diskusiją „Pranešėjų apie pažeidimus apsauga: nauja ES direktyva ir numatomi pokyčiai Lietuvoje“. 

teisėjo plaktukasteisėjo plaktukas ant pagrindo
teisėjo plaktukas

Pastarojo meto atvejai („Dieselgate“, „Panama Papers“, „Cambridge Analytica“) rodo, kad pranešėjai gali atlikti svarbų vaidmenį atskleidžiant neteisėtas veikas, kenkiančias viešajam interesui bei visuomenės gerovei.

Kadangi ES valstybėse narėse pranešėjams teikiama apsauga šiuo metu yra fragmentiška ir netolygi, Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl naujos direktyvos, kuria stiprinama pranešėjų apsauga visoje Europos Sąjungoje: bus nustatyti saugūs pranešimų teikimo kanalai, saugoma nuo atleidimo iš darbo, pažeminimo pareigose ir kitų formų neigiamo poveikio priemonių, taip pat bus reikalaujama, kad valdžios institucijos informuotų piliečius bei rengtų institucijoms skirtus mokymus pranešėjų apsaugos tema.

Apie Lietuvoje priimtą pranešėjų apsaugos įstatymą ir laukiamą poveikį kovojant su korupcija bei apie siūlomo naujo ES teisės akto nuostatų pritaikymą Lietuvoje diskutuos: Seimo narė Agnė Bilotaitė, Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, portalo 15min tyrimų skyriaus redaktorius Šarūnas Černiauskas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Valdimir Banel, LR Teisingumo ministerijos Administracinės ir baudžiamosios justicijos departamento patarėjas Marius Vainauskas ir LR Generalinės prokuratūros Personalo ir teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Juodaitienė.

Diskusiją moderuos Dainius Radzevičius.

Renginio data ir laikas: 2018 m. gegužės 25 d., 9.30-12.45 val.

Renginio vieta: Europos namai, Gedimino pr. 16, Vilnius (įėjimas iš Vilniaus g.).

Registruotis į renginį prašome https://bit.ly/2k1vy94 Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog dėl riboto vietų skaičiaus organizatoriai pasilieka teisę baigti registraciją anksčiau.

Kilus klausimams kreipkitės į Editą Ramašauskaitę el. p. edita.ramasauskaite@europarl.europa.eu .