skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Kodėl plenarinių posėdžių salė kartais būna pustuštė?

Kartais piliečiai klausia, kodėl Europos Parlamento nariai dalyvauja ne visuose plenariniuose posėdžiuose Strasbūre. Paaiškiname.  

Europos Parlamento plenariniai posėdžiai vyksta vieną kartą per mėnesį Strasbūre su papildomomis trumpomis sesijomis Briuselyje. Plenarinių sesijų metu Strasbūre EP nariai dalį laiko praleidžia plenarinėje salėje, kur vyksta diskusijos ir balsavimai, priimami sprendimai. Tačiau tuo pat metu jie turi daug kitų darbų.

Europarlamentarai Strasbūre

Dalyvavimas plenarinėse sesijose yra pagrindinė parlamentarų atsakomybė, kadangi balsuoti galima tik tiesiogiai dalyvaujant posėdyje. Todėl visi europarlamentarai atvyksta į plenarines sesijas Strasbūre (išskyrus pavienius rimtų ligų ar kitų svarių priežasčių atvejus).

Kas dalyvavo plenariniame posėdyje galima sužinoti čia http://www.europarl.europa.eu/plenary/lt/minutes.html (pasirinkti datą ir "Dalyvaujančiųjų sąrašas").

Europarlamentarai plenarinių posėdžių salėje

Vis dėlto galima pastebėti, kad plenarinių posėdžių salė nėra visiškai užpildyta visą plenarinių sesijų laiką.

Kadangi sesijos metu salėje posėdžiaujama nuo 9:00 (kartais anksčiau) iki vėlaus vakaro (kartais iki 23:00 valandos), būtų fiziškai neįmanoma praleisti visą šį laiką salėje (darbotvarkes rasite čia http://www.europarl.europa.eu/plenary/lt/agendas.html).

Be to, yra kitos priežastys, kodėl kai kurių europarlamentarų vietos yra tuščios.

Europarlamentarų specializacija

Net kai EP narys nedalyvauja diskusijoje posėdžių salėje, jis (arba ji) toliau dirba. Pagrindinis teisėkūros darbas vyksta Europos Parlamento komitetuose, kurie svarsto ir rengia pranešimus dėl Europos Komisijos pasiūlytų teisės aktų.

Kiekvienas EP narys priklauso vienam, dviem ar daugiau komitetų, kuriuose būna pagrindiniu ar pakaitiniu nariu. Komitetų sąrašai: http://www.europarl.europa.eu/committees/en/full-list.html.

EP narių specializacija turi įtakos ir jų dalyvavimui posėdžiuose. Priklausomai nuo posėdyje aptariamos temos, jame dalyvauja skirtingų politinių grupių ir komitetų nariai, kurie specializuojasi aptariamoje temoje, o ne visi EP nariai. Be to, plenarinės sesijos metu pasisakymui skiriama tik viena minutė, todėl vargu ar visi europarlamentarai galėtų pasisakyti kiekvienu klausimu, net jei būtų salėje.

Kiti darbai

Darbą posėdžių salėje EP nariai derina ir su kitomis užduotimis, tokiomis kaip politinių grupių susitikimai, spaudos konferencijos, susitikimai su Europos Parlamento lankytojais ar žurnalistais.

Tačiau sekti diskusijas plenarinėje salėje visada galima ir iš savo kabineto, nes visi svarstymai yra transliuojami tiesiogiai.

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Laikas balsuoti – šventas!

Svarbu pastebėti, jog balsavimo metu plenarinių posėdžių salėje susirenka didžioji dauguma EP narių. Balsavimo metu nebėra diskutuojama atskiromis temomis, o yra tik priimami galutiniai sprendimai. Kadangi balsuoti galima tik asmeniškai, šiam darbui atlikti salėje susirenka visi europarlamentarai.

Parengta pagal Europos Parlamento tyrimų tarnybos pranešimą