skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
04/09/2018

Kviečiame į diskusijas festivalyje "Būtent!"

Rugsėjo 7–8 d. Birštone dalyvausime diskusijų festivalyje „Būtent!“ kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Užsienio reikalų ministerija. Maloniai kviečiame į mūsų pristatomas diskusijas, protų mūšį ir filmų peržiūras.

Europos Sąjungos institucijų pristatomos temos:

Ar galime sau leisti lėtą demokratiją greitai besikeičiančiame pasaulyje? (diskusija vyks anglų kalba, temą pristato Europos Komisija).

Rugsėjo 7 d. 16.30–17.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Mod. A. Tapinas. Dalyviai: P. Herry, T. Jakutavičius, E. Greimas, S. Pronckutė

Mes gyvename pasaulyje, kur žaibiškai sklindanti informacija ir technologijų inovacijos  verčia mus priimti skubotus sprendimus. Tačiau kur mes skubame? Ar taip neprarandame žmogiškojo ryšio ir supratimo apie tai, kas gyvenime iš tiesų svarbu? Sveikoje, piliečių galia grindžiamoje demokratijoje pokyčiams reikia laiko. Europos piliečių iniciatyva, piliečių dialogai ir viešosios konsultacijos yra Europos Sąjungos institucijų priemonės, sukurtos piliečių dalyvavimui politikos formavime. Tačiau ar jos veiksmingos? Kiek galios Tu turi Europos Sąjungoje? #EUTakeTheInitiative

 

„Ar Europai reikalingos ginkluotosios pajėgos?“ (temą pristato Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje)

Rugsėjo 7 d. 18.00–19.00 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Mod. R. Tapinienė. Dalyviai: R. Juknevičienė, R. Karoblis, M. Laurinavičius, A. Pranckevičius.

Kokio vaidmens gynybos srityje turėtų imtis Europos Sąjunga? Ar nepakanka to, ką šiuo metu daro valstybės narės? Kaip galime užtikrinti, kad Europos iniciatyvos nedubliuotų NATO? Ar gali Europa turėti bendras ginkluotąsias pajėgas ir, jei taip, kas joms vadovautų? Koks yra nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) tikslas ir kokie yra su tuo susiję Lietuvos interesai?

 

Kampanijos #EUandME trumpametražiai filmai „Debut“, „Svečių namai“, „Vienišius“, „Oona“, „Party Animal“ (filmų peržiūrą pristato Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje).

Rugsėjo 7 d., 19.30–20.30 val. erdvėje „Kūrybinga Lietuva“

 

N-18: Kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią? Apie politikus labai atvirai (temą pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje)

Rugsėjo 8 d. 11.00–12.00 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Mod. M. Vilikanskytė. Dalyviai: N. Žutautaitė, A. Puklevičius, dr. M. Jurkynas

Lietuviai labai džiaugiasi Lietuvos naryste ES, tačiau vangiai balsuoja rinkimuose ir kartais nežino, ką išrinkti atstovai veikia. Kodėl? Kokiais kriterijais rinkimuose vadovaujasi Lietuvos rinkėjai? Ar tie kriterijai yra nevienodi skirtingiems rinkimams – Europos Parlamento, Seimo, savivaldos, prezidento? Kokių savybių, žinių, gebėjimų reikia sėkmingiems politikams? Tikime, kad diskusijoje sutarsime, kokie gi turi būti tie geriausieji ir patikimiausieji.

Festivalio metu pristatysime ir Europos Parlamento rinkimams skirtą platformą "Šį kartą balsuosiu!", kurios tikslas - suburti aktyvius europiečius, suteikti jiems daugiau žinių apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą ir paskatinti kuo daugiau žmonių balsuoti.

 

Briuselis nusprendė – ar tikrai? (temą pristato Užsienio reikalų ministerija).

Rugsėjo 8 d. 12.30–13.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

Mod. V. Beniušis. Dalyviai: J. Neliupšienė, R. Martikonis, L. Kasčiūnas, R. Vilpišauskas

Kokia yra Lietuvos ES ateities vizija ir kaip galime ją pasiekti? Kaip sutelkti ir sustiprinti politikų, valstybės tarnautojų, visuomeninių partnerių ir piliečių pastangas kuriant ES viziją ir formuojant Sąjungos politiką? Apie tai kalbėsime Užsienio reikalų ministerijos pristatomoje diskusijoje „Briuselis nusprendė“ – ar tikrai?“ Artėjant 15-os Lietuvos narystės ES metų sukakčiai atėjo laikas atvirai pakalbėti apie ES integracijos ir bendrų ES sprendimų įtaką Lietuvos politiniam, ekonominiam ir kultūros vystymuisi, nacionalinės ir ES politikos kompetencijų ribas bei jų įtaką valstybės raidai. O svarbiausia apie tai, kokios ES ir Lietuvos joje mes visi norime?

 

Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi

Rugsėjo 8 d. 19.00–20.30 val. erdvėje „Europietiška Lietuva“

 

Filmas „Mustangės“

Rugsėjo 8 d. 21.00–22.30 val. erdvėje „Kūrybinga Lietuva“ (filmų peržiūrą pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje)

 

Užsienio reikalų ministerija kviečia apsilankyti švytinčiame ,,Europos sode“. Tai interaktyvus ir meniškas būdas pajusti visų Europos Sąjungos valstybių skirtumus ir vietą Europos žemėlapyje. Sodą sudaro 28 skirtingos puokštės, kurios simbolizuoja 28 Europos Sąjungos valstybes nares. Kiekviena puokštė pasižymi skirtingu dydžiu, kurį lemia atitinkamos Europos Sąjungos valstybės narės plotas, gyventojų skaičius, turimi balsai Europos Parlamente ir ES Taryboje. Įdomu tai, kad ši instaliacija išdėstyta proporcingai atsižvelgiant į atstumus tarp valstybių.

Rugsėjo 7–8 dienomis Birštone vyks visiškai nemokamas antrasis diskusijų festivalis „Būtent!“. Dvi dienas Vytauto parko erdvėje Birštone vyks per 90 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai temomis. Tikimasi, jog lankytojų skaičius sieks 5000. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 8 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių. Susipažinti su dviejų dienų festivalio programa galima svetainėje www.diskusijufestivalis.lt.