skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

LUX kino dienos - kviečiame į kiną!

Kasmet Europos Parlamentas teikia LUX kino apdovanojimą Europoje sukurtam ir europietiškas vertybes gvildenančiam filmui. Šių metų laimėtojas jau aiškus, o lapkričio 25-27 dienomis kviečiame Lietuvos žiūrovus į nemokamus trijų filmų seansus.

Trys 2016 m. LUX nominantaiTrijų LUX kino apdovanojimui 2016 m. nominuotų filmų stopkadrai.
LUX kino apdovanojimo finalistai 2016

Šiais metais LUX kino apdovanojimui buvo nominuoti šie trys filmai:

  • „Kai atmerkiu akis“ („À Peine J'ouvre les Yeux“), rež. Leyla Bouzid (Prancūzija, Tunisas, Belgija, Jungtiniai Arabų Emyratai);
  • „Mano, Cukinijos, gyvenimas“ („Ma Vie de Courgette“), rež. Claude Barras (Šveicarija, Prancūzija);
  • „Tonis Erdmanas“, rež. Maren Ade (Vokietija, Rumunija, Austrija).

Laimėtoju lapkričio 23 dieną buvo paskelbtas Maren Ade filmas "Tonis Erdmanas".

Kaip, kur ir kada?

Nemokami trijų filmų seansai vyks Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje lapkričio 25-27 dienomis. Vilniuje filmai bus rodomi "Skalvijos" kino centre, Kaune - Forum Cinemas Kaunas, Panevėžyje - kino centre "Garsas". Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškai titrais.

Seansai planuojami šiomis dienomis:

2016 m. lapkričio 25 d. - "Kai atmerkiu akis"

Vilniuje: 18:30 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą)

Kaune: 18:30 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą)

Panevėžyje: 17:30 val. (laisvas įėjimas)

2016 m. lapkričio 26 d. - "Mano, Cukinijos, gyvenimas"

Vilniuje: 14:00 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą) - filmas bus garsinamas lietuviškai.

Kaune: 15:00 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą)

Panevėžyje: 16:00 val. (laisvas įėjimas)

2016 m. lapkričio 27 d. - "Tonis Erdmanas"

Vilniuje: 15:00 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą)

Kaune: 15:00 val. (bilietai atsiimami kasose prieš seansą)

Panevėžyje: 16:00 val. (laisvas įėjimas)

 

Apie filmus plačiau

„Kai atmerkiu akis“

2016 LUX Kai atmerkiu akis kadras2016 LUX Kai atmerkiu akis kadras
LUX 2016 Kai atmerkiu akis kadras

Leylos Bouzid įspūdingas kino debiutas „Kai atmerkiu akis“ – tai filmas, kurio veiksmas vyksta likus keliems mėnesiams iki Arabų pavasario ir kuriame pasakojama apie jaunos merginos gyvenimą 2010 m. vasarą. „Šioje talentingai sukurtoje dramoje aštriai, bet subtiliai perteikiama Prezidento Ben Ali diktatorinio režimo sukurta baimės atmosfera ir parodoma nesuskaičiuojama daugybė sekimo, vykdomo gašlumo ar politiniais sumetimais, būdų“ (žurnalas „Variety“). Filmą „Kai atmerkiu akis“, kuriame skamba Irako muziko Khyamo Allami muzika, galima laikyti „geriausiu iki šiol sukurtu meniniu filmu apie Arabų pavasarį“ (leidinys „Indiewire“).

 

SANTRAUKA. Ben Ali valdymui einant į pabaigą, ryžtinga aštuoniolikmetė mergina Fara prisijungia prie politiškai aktyvios roko grupės „Joujma“ ir tai padaro prieš savo tėvų, kurie ateityje savo dukterį įsivaizduoja būsiant gydytoja, valią. Mergina atranda Tuniso naktinio gyvenimo malonumus, tačiau patiria ir režimo, kuris stebi jos kasdienį gyvenimą ir įsifiltruoja į jį, pavojus.

„Mano, Cukinijos, gyvenimas“

2016 LUX mano cukinijos gyvenimas kadras2016 LUX mano cukinijos gyvenimas kadras
LUX 2016 Mano cukinijos gyvenimas kadras

„Mano, Cukinijos, gyvenimas“ (pagal Gilles‘io Pariso romaną „Moliūgėlio istorija“) yra pirmasis Claude‘o Barraso sustabdyto kadro animacinis filmas, kurį ekranui adaptavo Céline Sciamma (filmai Tomboy („Padauža“), Bande de Filles („Merginų gauja“). Šiame animaciniame filme matome rūsčią našlaičio realybę. „Animaciniame filme, kuris yra iš tiesų brandus, kad patiktų ir suaugusiesiems, atvirai, tačiau neužgaunant jaunesnių žiūrovų ir nepaliekant jiems slogaus įspūdžio, pasakojama apie gyvenimo įvykius“ (žurnalas „Variety“). Žiūrėdami filmą juntame C. Sciamma „subtilios stebėtojos stilių – matome ir nerangų paaugliams būdingą humorą, ir būdus, kaip vaikai, netrukus įsiliesiantys į suaugusiųjų ratą, sporadiškai mokosi, tarsi ankstyva paauglystė būtų bandymų, kaip reikėtų elgtis suaugus, aikštelė (leidinys „The Hollywood Reporter“).

SANTRAUKA. Filmo pagrindinis herojus – berniukas pravarde Cukinija, kuris, mirus jo alkoholikei mamai, patenka į našlaičių namus. Filme pasakojama apie tai, ką jis patiria naujoje aplinkoje, kurioje gyvena tokie patys kaip jis likimo nuskriausti vaikai. Iš pradžių Cukinijai tenka pakovoti dėl vietos šioje svetimoje, kartais net ir priešiškoje aplinkoje. Tačiau vėliau, policininko Raimondo bei naujų draugų pagalba, berniukas išmoksta pasitikėti, mylėti bei atranda savo naują šeimą.

„Tonis Erdmanas“

2016 LUX Tonis Edmanas kadras2016 LUX Tonis Edmanas kadras
2016 LUX Tonis Edmanas kadras

Trečiajame Maren Ade vaidybiniame filme „Tonis Erdmanas“ per sudėtingus jau beveik nedirbančio ir mėgstančio papokštauti tėvo ir darboholikės dukters santykius tyrinėjama šių laikų verslo kultūra. Ši „unikali depresyvios dukters ir depresyvaus tėvo susvetimėjimo studija yra žmogiškas ir linksmas triumfas“ ir ja pasinaudodama „M. Ade parodo daug platesnį šiuolaikinių įpročių ir tradicijų spektrą“ (žurnalas „Variety“).

SANTRAUKA. Nieko nepranešęs, tėvas iš Vokietijos atvažiuoja į Rumuniją aplankyti dukters, kuri dirba Bukarešte verslo konsultante. Susirūpinęs, kad dukters gyvenime trūksta džiaugsmo, jis prisiima Tonio Erdmano, kuris pasiskelbia esąs „konsultantas ir mentorius“ ir visai neprašytas kišasi į dukters gyvenimą, vaidmenį.

Žiūrovų balsavimas

Lapkričio 23 dieną paaiškės oficialus LUX kino apdovanojimo nugalėtojas. O visi Europos žiūrovai kviečiami balsuoti už jiems labiausiai patikusį filmą ir išsirinkti savo laimėtoją. Žiūrovų simpatijos paaiškės 2017 metais, o vienas iš balsavusiųjų bus pakviestas pristatyti daugiausia žiūrovų balsų surinkusį filmą Karlovy Vary kino festivalyje ateinančią vasarą.

Balsuoti už jums labiausiai patikusį filmą kviečiame čia