skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
25/10/2017

LUX kino dienos - netrukus Lietuvoje

Šįmet jau vienuoliktus metus skaičiuojantis Europos Parlamento įsteigtas LUX kino apdovanojimas vėl vertins Europos kūrėjų filmus, kuriuose gvildenamos opiausios šiandieninės Europos problemos ir keliami europinių vertybių klausimai. Kino ekspertų komisijai iš 10 filmų atrinkus tris geriausius filmus, lapkričio 14 d. Europos Parlamente bus paskelbtas filmas nugalėtojas, kurį išrenka Europos Parlamento nariai.

Nuo 2012 m. galimybę pamatyti tris LUX kino apdovanojimui nominuotus filmus ir balsuoti už labiausiai patikusį turi ir visi europiečiai. Nominuoti filmai yra subtitruojami 24-iomis Europos Sąjungos kalbomis ir rodomi LUX kino dienų metu.

Šį rudenį kviečiame kino mėgėjus žiūrėti filmus: „Samių kraujas“ (Sameblod, rež. Amanda Kernell, Švedija, Norvegija, Danija), „120 dūžių per minutę“ (120 battements par minute, rež. Robin Campillo, Prancūzija) ir „Vesternas“ (Western, Rež. Valeska Grisebach, Vokietija, Bulgarija, Austrija).

Lietuvoje seansai vyks lapkričio 24–26 dienomis Vilniuje (kino teatre „Pasaka“), Kaune (kino centre „Cinamon“) ir Panevėžyje (kino centre „Garsas“).

Už labiausiai patikusį filmą galite balsuoti svetainėje www.luxprize.eu arba „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/LUX.Cinema.Prize.

Trumpai apie filmus

„120 dūžių per minutę“

"120 dūžių per minutę" ®Celine Nieszawer

XX amžiaus 10-ojo dešimtmečio pradžia Prancūzijoje. Visuomenės ramybę drumsčia aktyvistų grupė skelbdama nepatogią tiesą – siaučianti AIDS epidemija kelia grėsmę ne tik mažai grupelei „marginalų“ – homoseksualams, kaliniams ar narkomanams. Nėra veiksmingos prevencijos sistemos, todėl miršta tie, kurie galėjo gyventi, o abejingi politikai ir pasyvus visuomenės požiūris neleidžia padėčiai pasikeisti. Grupės aktyvistai, tarp jų ir filmo veikėjai Seanas bei Nathanas, siekia pokyčio įvairiomis protesto formomis, reikalaudami adekvačios reakcijos į kasdienybę, kurioje jaunų žmonių mirtis dėl abejingumo tapo norma.

„120 dūžių per minutę“ anonsas

„Vesternas“

"Versternas"®Celine Nieszawer

Grupė darbininkų iš Vokietijos siunčiama į Bulgarijos pietus, kur jie turės įrengti hidroelektrinės turbinas. Vokiečiams atvykus ir įsikūrus savo stovykloje greta atokaus bulgarų kaimo, prasideda dviejų socialiai, ekonomiškai, kultūriškai skirtingų mentalitetų susidūrimas: vietiniai gyventojai vokiečius pasitinka įtariai, kai kurie atvykėlių poelgiai jiems pasirodo provokuojantys. Atvykę darbininkai tiesiogiai arba netiesiogiai suvokia tarpusavio pagarbos, atvirumo, būtinybės įveikti išankstinius nusistatymus svarbą.

Filmo „Vesternas“ anonsas

„Samių kraujas“

"Samių kraujas"®Sophia Olsson

Senyva moteris su sūnumi vyksta į sesers laidotuves, rengiamas jos gimtinėje, Švedijos šiaurėje. Galimybė vėl atsidurti gimtajame krašte nukelia moterį mintimis į atsiminimus, į vaikystę, į vidinio ir išorinio pasaulio konfliktą, kurį jai teko išgyventi ir iš kurio ištrūkti iki galo taip ir nepavyko. Atsiribojusi nuo gyvenimo izoliuotoje, etniškai bei kultūriškai atokioje samių bendruomenėje, moteris išgyvena tapatybės krizę, galiausiai suvokdama, kad bėgdama nuo pažeminimo, atstūmimo ir nepritapimo, ji vis dėlto bėgo nuo savęs.

„Samių kraujas“ anonsas