skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
12/06/2017

Maisto saugos ir ženklinimo klausimai pristatyti Tauragėje

Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje birželio 1-3 d. organizavo regioninį debatų forumą Tauragėje, skirtą maisto saugos ir maisto ženklinimo temai.

Diskusijos su moksleiviais

Birželio 1 d. diskutavome su Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokiniais. Trumpai papasakoję, ką dirba Europos Parlamentas ir kokius jo sprendimus matome kasdien, pakvietėme jaunuolius išmėginti savo žinias protmūšyje, kuriame buvo įvairiausių klausimų: apie ES istoriją, eurą, EP narius ir, žinoma, apie maisto ženklinimą. Tikimės, jog mūsų susitikimas buvo ne tik smagus, bet ir naudingas – gautos žinios padės geriau suprasti, kaip dirba Europos Parlamentas bei atidžiau rinktis skanėstus.

Seminaras verslui

Birželio 2 d. Tauragės kultūros rūmų konferencijų salėje surengėme seminarą „Europos Sąjungos maisto saugos politikos įgyvendinimas Lietuvoje“. Seminaras buvo skirtas regiono maisto prekybos, restoranų ir maitinimo įstaigų atstovams, kitiems interesų grupių atstovams. Renginyje buvo pristatyti vėliausi ir šiuo metu svarstomi ES teisės aktus maisto saugos, kokybės ir ženklinimo srityje, apžvelgta Lietuvos situacija ir aptartos dažniausiai pasitaikančias problemos ir jų sprendimo būdai.

Seminaras surinko apie 60 dalyvių iš didžiųjų prekybos tinklų, maisto gamybos ir tiekimo įmonių, globos namų, vaikų priežiūros įstaigų, vietos veiklos grupių, kaimo bendruomenių. Dalyvius pasveikino ir Tauragės raj. savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Apie maisto saugą Europos Parlamento darbotvarkėje papasakojo Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas Andrejus Gaidamavičius. Taip pat pasisakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e. p. Maisto skyriaus vedėja Jurgita Bakasėnienė, apžvelgusi Valstybinės maisto kontrolės Lietuvoje aktualijas, Nacionalinio maisto ir veterinarinės rizikos vertinimo instituto l. e. p. vyriausioji patarėja Aušra Išarienė, aptarusi aktualiausius maisto saugos, kokybės ir ženklinimo klausimus Europos Sąjungoje, o Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kęstutis Patašius nagrinėjo valstybinės maisto kontrolės aktualijas Tauragės rajone.

Miesto šventė

Birželio 3 d. kartu su Tauragės Europe Direct informacijos centru dalyvavome Tauragės miesto šventėje. Kvietėme visus artimiau susipažinti su Europos Parlamento darbu, bendravome su tauragiškiais ir miesto svečiais, įtraukėme mažuosius ir suaugusius šventės dalyvius į smagias interaktyvias veiklas: dėliojome didžiulį Europos žemėlapį, klausėme rimtų ir linksmesnių klausimų apie Europos Sąjungą bei Europos Parlamentą viktorinoje, kvietėme spalvingame plakate magnetukais teisingai sužymėti Tauragės eurokeksiuko informaciją. Beje, Tauragės eurokeksiukas buvo ne tik popieriuje, bet ir realybėje! Tauragės profesinio rengimo centro pagamintais gardžiais ir spalvingai europietiškai papuoštais keksiukais vaišinome visus miesto šventės dalyvius. Kelios dėžutės kepinių išgaravo bematant – tai buvo geriausiais keksiukų gardumo įrodymas.

Iš šio regioninio debatų forumo išsivežėme kuo geriausius įspūdžius: žingeidūs moksleiviai ir labai nuoširdus bendravimas aplankytose gimnazijose, aktyvūs seminaro dalyviai, žiniasklaidos ir vietos valdžios dėmesys bei domėjimasis mūsų veikla, atviri, smalsūs ir puikiai nusiteikę šventės dalyviai, entuziazmo kupini savanoriai ir neįkainojama Tauragės Europe Direct vadovės Isvaldos Aleknienės pagalba organizuojant renginius. Ar grįšime į Tauragę su kitomis temomis? Neabejotinai taip.