skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Europos Parlamento dovana žiūrovui – LUX kino dienos

2014 m. lapkritis 18 d., Antradienis

Europietiško kino mėgėjai laukia jau tradicija tapusio renginio: gruodžio pradžioje mėnesį trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyks LUX kino dienos. Žiūrovai galės nemokamai pamatyti geriausius Europos filmus, pretenduojančius gauti Europos Parlamento teikiamą LUX kino apdovanojimą.

Dėl šių metų LUX apdovanojimo varžosi trys filmai: slovėnų juosta „Klasės priešas“ („Razredni sovražnik“), prancūzų kūrėjų filmas „Merginų gauja“ („Bande de filles“) ir Lenkijos kinui atstovaujanti „Ida“ („Ida“). Europos Parlamento nariai renka, kuris iš šių trijų filmų gruodį pelnys geriausiojo vardą ir LUX kino apdovanojimą.

„Ida“ – lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmas, kuriam kino ekspertai prognozuoja „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą. „Ida“ vadinama sėkmingiausiu lenkišku kūriniu per pastaruosius 20 metų, prasibrovusiu į Europos ir JAV kino teatrų repertuarus.

Antrasis finalininkas – „Merginų gauja“. Filmas pasakoja apie keturių merginų paauglių gyvenimą. Ši režisierės Céline Sciamma juosta kupina energijos, emocijų ir muzikos.

Į LUX kino apdovanojimą pretenduoja ir slovėnų režisieriaus Rok Biček šedevras „Klasės priešas“. Filme vaizduojamas vidurinės mokyklos mokinių maištas prieš mokyklos sistemą, kurią simbolizuoja į klasę atėjęs naujas griežtas mokytojas.  

LUX kino dienos Lietuvoje

Europos Parlamento Informacijos biuras nuo gruodžio 1d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rodys tris dėl LUX kino apdovanojimo besivaržančius filmus.

Vilniuje gruodžio 1-3 dienomis vyks šių filmų seansai, skirti mokykloms. Norintys pamatyti filmą moksleiviai turi registruotis el. paštu edukacija@kinopasaka.lt iki lapkričio 24 d. Prašome nurodyti mokyklos pavadinimą, moksleivių skaičių ir mokytojo kontakintę informaciją.

Visi kiti filmus galės pamatyti Klaipėdoje ir Kaune. Klaipėdoje sensai vyks gruodžio 3-5 d. 17:30 val. „Forum Cinemas“ salėse. Kauniečiai filmus pamatys gruodžio 8-10 d. 18.30 val. „Forum Cinemas“. Kino seansai nemokami.

Daugiau apie LUX  kino apdovanojimą

Europos Parlamento organizuojamos LUX kino dienos Europoje vyksta nuo 2007-ųjų. Ekspertų komisija iš 60 filmų atrenka tris geriausias juostas, supažindinančias su skirtingomis visuomenės nuomonėmis, aktualiomis socialinėmis ir politinėmis problemomis. LUX apdovanojimu Europos Parlamentas siekia, kad kino menas taptų kiekvienam prieinamas ir skatintų diskutuoti. Naujausius ir kino žinovų pripažintus Europos filmus savo kalba galės pamatyti 500 milijonų žiūrovų.

Kino mylėtojai gali balsuoti už labiausiai patikusį filmą puslapyje: http://luxprize.eu/audience-mention. Daugiausiai žiūrovų balsų surinkęs filmas pelnys Publikos apdovanojimą.

Daugiau informacijos apie LUX kino dienas rasite: www.luxprize.eu