skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Europos namuose – paroda apie moteris migrantes

2016 m. kovas 04 d., Penktadienis
Prancūzų fotografės Marie Dorigny nuotraukų parodos „Moterys migrantės ir prieglobsčio prašytojos Europos Sąjungoje“ plakatasPrancūzų fotografės Marie Dorigny nuotraukų parodos „Moterys migrantės ir prieglobsčio prašytojos Europos Sąjungoje“ plakatas
Prancūzų fotografės Marie Dorigny nuotraukų parodos „Moterys migrantės ir prieglobsčio prašytojos Europos Sąjungoje“ plakatas

Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje kviečia apsilankyti prancūzų fotografės Marie Dorigny nuotraukų parodoje „Moterys migrantės ir prieglobsčio prašytojos Europos Sąjungoje“. Parodą galima apžiūrėti Europos namuose (Gedimino pr. 16) iki kovo pabaigos darbo dienomis 13:00-14:30 val.

Europoje sparčiai daugėja prieglobsčio prašančių moterų ir vaikų. Jungtinių Tautų duomenimis, pernai birželį jie sudarė tik 27 proc., o šių metų sausį – jau 55 proc. atvykstančiųjų. Moterys ir mergaitės, bėgančios nuo konfliktų ir karo, dažnai kenčia nuo smurto ir diskriminavimo – ir savo kilmės šalyse, ir kelionėje, ir jau pasiekusios Europą.

Šiai aktualiai temai iliustruoti Europos Parlamentas paprašė prancūzų fotožurnalistės M. Dorigny įamžinti moteris migrantes jų kelionėje į Europą. Nuotraukos buvo padarytos praėjusį gruodį–sausį. Jose vaizduojami varginančios kelionės etapai, kuriuos išgyvena moterys pabėgėlės Europoje: plaukimas valtimi į Graikiją, kelionė per keletą Europos šalių, atvykimas bei prieglobsčio prašymų tvarkymas Vokietijoje.

Paroda Europos namuose bus eksponuojama iki kovo pabaigos. Ją apžiūrėti bus galima darbo dienomis nuo 13 iki 14.30 val. (o kitu laiku – iš anksto susitarus).

Išsamiau apie EP dėmesį moterims pabėgėlėmsJungtinių Tautų ataskaita šia tema (anglų k.)