skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
09/03/2017

Kviečiame į konferenciją, skirtą pažymėti Romos sutarties 60-metį

Kovo 17 d., penktadienį, 9.45 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) vyks tarptautinė konferencija „60 metų Romos sutarčiai: nauja pradžia Europai“.

Konferencija skirta pažymėti Romos sutartį, pasirašytą Romoje 1957 m. kovo 25 d., padėjusią Europos Sąjungos pamatus ir sudariusią prielaidas ilgalaikiam stabilumui, gerovei ir saugumui ne tik Europoje, bet ir už jos ribų.

Konferencijos tikslas – apžvelgus sudėtingas geopolitines realijas, vidines grėsmes ir spragas, pasitelkti pranašumus ir aptarti tolimesnius bendrus veiksmus, kurie padėtų iš naujo sutelkti politinę valią ir sustiprinti europiečių pasitikėjimą Europos Sąjunga.

Pirmojoje konferencijos dalyje daugiausia dėmesio bus skiriama plataus masto požiūriui į dabartines problemas ir jų strateginio sprendimo vizijoms. Bus ieškoma atsakymų į klausimus, kaip padidinti visuomenės paramą ES, kovoti su skeptišku nusiteikimu dėl ES, atremti priešiškas Europos Sąjungai idėjas, didinti ES patrauklumą ir įtakingumą.

Antroji konferencijos dalis bus skirta ES vidaus ir išorės saugumo stiprinimo klausimams.

Konferencija suburs ES institucijų atstovus, ES valstybių narių politikus ir pilietinės visuomenės atstovus, dėstytojus, studentus ir kitas suinteresuotąsias šalis.

Konferenciją organizuoja Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetas, Užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Konferencijos programą parsisiųsti galite paspaudę šią nuorodą

Kviečiame registruotis į konferenciją iki kovo 15 d. Registracija vykdoma internetu. Asmenys į Seimo rūmus įleidžiami tik pateikę asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Konferencijoje bus užtikrintas sinchroninis vertimas į anglų kalbą ir iš jos į lietuvių kalbą. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu, Seimo „YouTube“ paskyroje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, LRT Kultūros kanalu, DELFI portale.