skip to content

 
 
 

Projektai ir paslaugos mokykloms

 

Euroscola konkursas

Konkursas, skirtas 16-18 m. moksleiviams, kurio laimėtojai kviečiamei dalyvauti tarptautinėje sesijoje Europos Parlamente Strasbūre. Atrankiniai konkursai vyksta kiekvieną rudenį (o kartais ir dažniau). Dalyvaukite!

Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės

2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos - Europos Parlamenot ambasadorės“. Projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus (tarp kurių pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, informacijos lentynos įkūrimas, Europos dienos šventė ir kt.) taps mokyklomis EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis.

 

Europos informacijos centras

Europos namų informacijos centras - biblioteka, kurioje rasite daug knygų, tyrimų, brošiūrų apie Europos Sąjungą ir skirtingas jos politikos sritis, paskaitysite laikraščius ir žurnalus ir galėsite dalyvauti renginiuose.

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!"

Vidurinėms mokykloms, gimnazijoms, profesinėms mokykloms ir kolegijoms siūlome vaidmenų žaidimą "Balsuojam!". Jo tikslas - parodyti dalyviams, kaip priimami sprendimai Europos Sąjungoje, kurią sudaro 28 valstybės? Kaip susitariame ir suderinami skirtingi interesai? Žaidimo metu dalyviai patys tampa parlamentarais, diskutuoja komitetuose, frakcijose ir balsuoja bendrame susirinkime. Žaidimo trukmė 90 minučių.

 

Į pagalbą mokytojui

Interneto platybėse labai daug priemonių ir informacijos šaltinių, kurie gali praversti ruošiantis pamokai ar ES temai skirtam projektui. Šioje rubrikoje rasite nuorodas į vaizdo, garso medžiagą, leidinius ir kitus įrankius.

 

Aktualu jaunimui

Informacijos šaltiniai, stažuočių galimybės, Karolio Didžiojo jaunimo premija ir kiti dalykai - apie visą tai šioje skiltyje.