skip to content

 
 
 

Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės

Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

Kauno Vyturio gimnazijos projekto dalyviai
Kauno Vyturio gimnazijos projekto dalyviai

Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie ES mokyklų tinklo.

2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projekto „Mokyklos – Europos Parlamenot ambasadorės“ įgyvendinimas. 57 projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus (tarp kurių pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, informacijos lentynos įkūrimas, Europos dienos šventė ir kt.) tapo mokyklomis EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis.

Plačiau apie pirmųjų projekto įgyvendinimo 2016-2017 mokslo metais rezultatus skaitykite šiame straipnsyje.

2017-2018 m. m. dalyvauti projekte užsiregistravo 88 dalyviai, iš kurių 10 profesinių mokyklų. Projekto rezultatai paaiškės birželio mėnesį.

Kaip dalyvauti?

2018 m. rugsėjo mėnesį skelbsime trečiąjį projekto etapą. Gimnazijos, vykdžiusios projektą 2016-2017 arba/ir 2017-2018 mokslo metais, galės tęsti projektą. Naujosios gimnazijos bus pakviestos į įvadinį seminarą ir galės prisijungti prie projekto po seminaro.

Projekto turinys ir reikalavimai

Projekto dalyviai gauna projekto mokomąją medžiagą: projekto pratybų sąsiuvinius bei integruotų pamokų planus su nuorodomis, prezentacijomis, vizualine informacija, ir įsipareigoja integruoti šią medžiagą į pamokas mokslo metų eigoje. Projekto dalyviai įsipareigoja įsteigti ES informacijos lentyną savo gimnazijoje ir surengti Europos dienos šventę. Gimnazijos, įvykdžiusios šiuos minimalius reikalavimus, tampa MEPA tinklo narėmis.

Mokslo metų eigoje EP Informacijos biuras organizuos du-tris mokomuosius seminarus projekto mokytojams, kurių metu bus kalbama apie ES politines ar ekonomines aktualijas, projekto mokomąją medžiagą ir jos panaudojimą, Europos dienos šventės idėjas ir kt.

Vertindami projekto veiklas, atsižvelgiame į pamokų ir dalyvių skaičių, mokyklos dydį, Europos dienos ar papildomų renginių kiekį, mastą ir originalumą, viešinimo mastus ir vietos bendruomenės įtraukimą. Norintys varžytis dėl galimybės keliauti į Strasbūrą ar dalyvauti mokymuose Briuselyje raginami į tai atsižvelgti.

Geriausios  mokyklos siunčia savo atstovus (3–4 jaunuosius ambasadorius) į Strasbūrą. Po vieną mokytoją iš geriausių mokyklų bus pakviesti į Strasbūrą arba Briuselį.