skip to content

 
 
 

Mūsų biuro ir kiti leidiniai

Šiame puslapyje rasite leidinius arba nuorodas į kitus šaltinius. Mūsų biuro išleistus leidinius galima rasti Europos informacijos centre Vilniuje, Europe Direct informacijos centruose kituose Lietuvos miestuose arba parsisiųsti iš čia ir atsispausdinti (visus arba dalį). Jei norėtumėte gauti daugiau vienetų Jūsų organizuojamam renginiui - parašykite arba paskambinkite. Kai kuriuos leidinius dar daliname, kitų atsargos jau išseko :)

Suvestinės apie Europos Parlamentą (2016 m. sausio mėn. informacija)

A5 formato suvestinės apie Europos Parlamentą, jo darbą, demografinę sudėtį, kaštus, frakcijas, rinkimų sistemą ir ES biudžetą.

Kas? Kur? Kada? Europos Parlamente - leidinys vaikams

Knygutėje žaismingai pateikiama informacija apie bitukus Kazį ir Elzę, kurie susipažįsta su Europos Parlamentu ir jo darbu. Knygutė skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams ir pradinukams.

Gediminas Vitkus "Europos Parlamentas: 100 klausimų ir atsakymų" (2014 m.)

Ši knyga skirta atsakyti į šimtą klausimų apie Europos Parlamentą: kodėl parlamentas demokratinėje visuomenėje yra būtinas, kaip susikūrė Europos Parlamentas ir kas yra jo nariai, kaip vyksta rinkimai ir ką veikia ši institucija, kaip didėja jos galios ir kur galima rasti daugiau informacijos. Atsakymai parengti taip, kad svarbiausios šios institucijos savybės būtų atskleistos nuosekliai ir sistemingai. Knyga skirta siekiančiam žinių ir įvairiapusių interesų turinčiam skaitytojui.

Apie ES 15 metų jaunimui ir vyresniems

Čia rasite leidinių rinkinį, skirtą vyresnio amžiaus moksleiviams. Visus juos galima parsisiųsti elektroniniu būdu.

Leidiniai lietuviškai apie ES 15 metų ir vyresniam jaunimui

Faktų suvestinės apie Europos Sąjungą

Faktų suvestinėse apžvelgiama ES istoriją ir sutartys, politikos sritys ir vidaus rinka, išorės santykiai ir kiti klausimai. Suvestinės parengtos Europos Parlamento ir skelbiamos visomis oficialiomis kalbomis Europos Parlamento puslapyje. Visas suvestines rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą. Pasirinkite skyrįų, temą ir parsisiųskite į savo kompiuterį.

Faktų suvestinės apie Europos Sąjungą

EU Bookshop - internetinė leidinių apie ES svetainė

„EU Bookshop“ – tai nuo 1952 m. skelbiamų leidinių internetinis knygynas, biblioteka ir archyvas. Čia rasite virš 100 000 pavadinimų leidinių ir 190 000 atitinkamų elektroninių versijų (PDF, e. knygų, CD ROM, DVD ir kt.) daugiau kaip 50 kalbų, tarp jų – 24 oficialiosiomis ES kalbomis. Kai kurie spausdintiniai leidiniai platinami už nedidelę kainą. PDF ir e. knygų versijos yra nemokamos. „EU Bookshop“ tvarko Liuksemburge įsikūręs Europos Sąjungos leidinių biuras. Parsisiųsti elektronines leidinių versijas galima be registracijos.

Paspaudę čia atsidursite EU Bookshop svetainėje