skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
  • eurobarometro apklausa.
 

MŪSŲ BIURO NAUJIENOS

MEPA iliustracija.
Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje tęsia tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą ir kviečia Lietuvos gimnazijas prisijungti prie šio tinklo veiklos. Įvadinis MEPA seminaras vyks Vilniuje spalio 10 d.
Euroscola konkurso logotipas.
Euroscola konkursui šiais mokslo metais užsiregistravo 72 gimnazijos iš visos Lietuvoje. Visos jos bus pakviestos į finalus Vilniuje, Panevėžyje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiais mokslo metais į Strasbūrą išvyks 13 Lietuvos gimnazijų.
Spalio 11 d. Vilniuje rengiamas seminaras profesinio mokymo įstaigoms „Europos Sąjungos temos profesinio mokymo įstaigose ir pilietiškumo ugdymas“. Seminaro metu pristatysime veiklas ir projektus, kurie gali būti naudingi ir įdomūs profesinio ugdymo mokykloms, ir aptarsime galimą bendradarbiavimą. Registracija vyksta iki spalio 2 d. vakaro.
 .

EUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

 
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje.
Spalio 23-26 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.
Europos Parlamento (EP) užsakymu rugsėjį ir spalį atliktas „Eurobarometro“ tyrimas atskleidė, jog lietuviai remia savo šalies narystę ES ir iš jos pirmiausia tikisi gerovės, bet ne mažumų ar privatumo apsaugos. Lietuviams taip pat mažai rūpi aplinkosauga, klimato kaita, kova su terorizmu bei euro stabilumas. Jie mažai tiki savo ar šalies įtaka ES, tačiau vis dėlto linkę domėtis artėjančiais EP rinkimais ir pageidauja galingesnio Europos Parlamento.
2017 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad, palyginti su pernai, dabar europiečiai dar palankiau vertina Europos Sąjungą ir jos Parlamentą.