skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Kovo plenarinės sesijos temos

2017 m. kovas 10 d., Penktadienis
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Kovo 13-16 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Europarlamentarai aptars padėtį Kryme

Praėjus trejiems metams po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, EP nariai ketvirtadienį aptars padėtį šiame regione bei greičiausiai paragins Rusiją paleisti jos teritorijoje laikomus Ukrainos politinius kalinius. Tą pačią dieną europarlamentarai balsuos dėl atitinkamos rezoliucijos. (Skaityti daugiau)

EP siekia atsakingo naudingųjų iškasenų importo iš konfliktinių zonų

Ketvirtadienį europarlamentarai spręs, ar pritarti naujoms taisyklėms, kurios apribos konfliktinėse zonose veikiančių ginkluotų grupuočių galimybes pelnytis iš alavo, tantalo, volframo ir aukso kasybos ir prekybos. Su ES Taryba jau suderintos taisyklės įpareigos šiuos metalus importuojančias įmones, lydyklas ir metalą perdirbančias bendroves tikrinti savo tiekėjus ir nepriklausomų auditų pagalba patvirtinti, kad jos atsakingai perka žaliavas. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas ragins didinti atliekų perdirbimą

Antradienį EP nariai siūlys ES taisyklių dėl atliekų valdymo pakeitimus, siekiant, kad iki 2030-ųjų pakartotinai panaudojamų arba perdirbamų buitinių atliekų dalis padidėtų iki 70 proc., o į sąvartynus išmetamų atliekų dalis sumažėtų iki 5 proc. Europarlamentarai taip pat siekia perpus sumažinti maisto atliekas. (Skaityti daugiau)

EP aptars JAV „globalaus nutildymo“ taisykles, nukreiptas prieš abortus

Antradienį 15 val. europarlamentarai kartu su ES diplomatijos vadove Federica Mogherini aptars JAV prezidento Donald Trump sprendimą grąžinti „globalaus nutildymo“ taisykles, kurios įpareigoja JAV paramą gaunančias nevyriausybines organizacijas neviešinti informacijos apie abortus bei neteikti teisinės pagalbos šioje srityje. (Skaityti daugiau)

EP nariai siūlys mažinti įtampą Arktyje

Klimato kaina didina susidomėjimą Arktimi, nes tirpstantis ledas atveria naujus navigacijos ir žvejybos maršrutus bei paaštrina konkurenciją dėl galimybės pasinaudoti regiono gamtos ištekliais. Europarlamentarai įsitikinę, kad ES privalo laiku reaguoti į šiuos iššūkius, išlaikyti Arktį mažos įtampos regionu, apsaugoti jos ekosistemą ir uždrausti naftos ir dujų gavybą regione. Tai dalis EP rezoliucijos projekte numatytų siūlymų, dėl kurių bus balsuojama ketvirtadienį. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas griežtins ginklų kontrolę

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl atnaujintų ES ginklų įsigijimo ir laikymo taisyklių, kuriomis siekiama sugriežtinti imitacinių ir netinkamai neutralizuotų ginklų priežiūrą. Panašūs ginklai buvo naudojami teroristinių išpuolių Paryžiuje metu. Kartu siekiama įpareigoti ES valstybes įdiegti leidimų įsigyti ginklą priežiūros sistemą ir keistis informacija dėl atsisakymo suteikti asmeniui leidimą įsigyti ginklą. (Skaityti daugiau)

EP nariai aptars Europos Vadovų Tarybos rezultatus

Europos Parlamentas siekia sustiprinti akcininkų teises

Stiprinama maisto grandinės kontrolė

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia