skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
19/01/2017

EP panaikino Baltarusijos tekstilės gaminių importo apribojimus

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė tam, kad būtų panaikintos Baltarusijos tekstilės gaminių importo į ES kvotos. Kartu jie užtikrino, kad kvotų sistema galėtų būti grąžinta, jei Baltarusijoje stipriai pablogėtų žmogaus teisių padėtis.    

Šiuo sprendimu tikimasi pagerinti dvišalius santykius atsižvelgiant į politinių kalinių paleidimą Baltarusijoje 2015-aisiais. „Tikiu, kad kvotų panaikinimas bus pozityvus signalas Baltarusijai ir jos įmonėms, kuris paskatins glaudesnius verslo ryšius ir padidins investuotojų pasitikėjimą“, – pažymėjo EP pranešėjas Hannu Takkula (Liberalai ir demokratai, Suomija).

Baltarusijos tekstilės ir aprangos gaminių importo į ES kvotos taikomos nuo 2010-ųjų. Kvotų panaikinimui pritarė 549 EP nariai, nepritarė 87, o susilaikė 33. Šis sprendimas jau suderintas su ES Taryba, tačiau dar būtinas formalus jos pritarimas.

EP Tyrimų biuro apžvalga apie Baltarusijos tekstilės produktų importą (2016 m. liepos mėn.)