skip to content
 
 
 

Vasario plenarinės sesijos temos

2017 m. vasaris 13 d., Pirmadienis
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Vasario 13-16 dienoms Strasbūre vyksta plenarinė sesija. Pagrindinių numatytų temų, diskusijų, balsavimų ir renginių apžvalga šiame naujienlaiškyje.

Pagrindinės temos, kurios bus svarstomos plenarinėje:

Europos Parlamentas tvirtins ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį

Trečiadienį europarlamentarai aptars ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties projektą, o vėliau spręs, ar jam pritarti. Šios sutarties, kuria siekiama padidinti tarpusavio prekybą ir investicijas, įsigaliojimui būtinas Europos Parlamento pritarimas. (Skaityti daugiau)

Kanados premjeras Justin Trudeau kreipsis į europarlamentarus

Ketvirtadienį 11 val. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje oficialią kalbą sakys Kanados ministras pirmininkas Justin Trudeau. Jis taps pirmuoju šalies premjeru, kuris dalyvaus EP plenarinėje sesijoje. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas aptars saugumo padėtį Rytų Ukrainoje

Antradienį europarlamentarai kartu su ES diplomatijos vadove Federica Mogherini aptars pablogėjusią saugumo padėtį Rytų Ukrainoje, kai sausio mėn. pabaigoje suintensyvėjo Ukrainos pajėgų kovos su prorusiškais sukilėliais. (Skaityti daugiau)

EP balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių

Radikalizuoti bei į Siriją, Iraką ar kitas konfliktų zonas kovoti vykstantys asmenys kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Kartu daugėja ir „vienišų vilkų“, kurie nepriklauso jokioms grupuotėms ir vieni planuoja bei vykdo teroro išpuolius. Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių, kurios kriminalizuotų parengiamąsias ir pagalbines veiklas, susijusias su terorizmu. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas rengiasi griežtinti ES išorės sienų kontrolę

Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl Šengeno sienų kodekso atnaujinimo, kuris sugriežtins ES išorės sienų kontrolę: ne tik trečiųjų šalių, bet ir visų į ES atvykstančių ar išvykstančių Sąjungos piliečių duomenys bus tikrinami pamestų bei pavogtų dokumentų bazėse. Savo ruožtu ES valstybės bus įpareigotos atidžiau tikrinti, ar sieną kertantys asmenys nekelia grėsmės viešajai tvarkai ir vidaus saugumui. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamentas siekia ambicingo taršos mažinimo

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl ES taršos leidimų taisyklių pataisų, kuriomis siekiama sumažinti taršos leidimų pasiūlą ir užkirsti kelią jų kainos mažėjimui. EP nariai siūlo kasmet bendrą leidimų skaičių mažinti 2,4 proc. bei padvigubinti nuo 2019 m. pradėsiančio veikti rinkos stabilumo rezervą, kuris kaups dalį rinkoje atsiradusio taršos leidimų perviršio. (Skaityti daugiau)

Robotai ir dirbtinis intelektas: Europos Parlamentas už jų reguliavimą

Greitai besiplečiančiam robotikos bei dirbtinio intelekto sektoriui būtinos ES taisyklės, įsitikinę europarlamentarai, siūlantys nustatyti pagrindinius etikos bei atsakomybės už robotų veiklą standartus. Dirbtinio intelekto valdomos mašinos, pacientus ligoninėse pasitinkantys robotai - tik keletas naujojo reiškinio pavyzdžių. Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl atitinkamos rezoliucijos. (Skaityti daugiau)

Europos Parlamente lankysis Austrijos prezidentas Alexander Van der Bellen

Graikija: EP nariai aptars 86 mlrd. eurų paskolos likimą

EP nariai ragins supaprastinti biologinių pesticidų registravimą

EP ragins geriau apsaugoti informatorius

ES ateitis

Vokietijos planas įvesti kelių mokestį

Europos struktūriniai ir investiciniai fondai

Pagrindinių plenarinės sesijos klausimų apžvalgą ir daugiau informacijos kiekvienu klausimu rasite čia